דבר העורך קול אייר גיליון ינואר 2012

דבר העורך קול אייר גיליון ינואר 2012

תחרות היא שם המשחק בכל ענף, אלא אם מדובר במונופול

אבי אוליגנהרץ
כניסתה של Midea לשוק הישראלי הפכה לשיחת היום בקרב ענף מיזוג האוויר בארץ ורבים עסוקים בניתוחים ותרחישים בנוגע למשמעות בפועל של המהלך. ימים יגידו כיצד ואם בכלל ישנה השחקן החדש את פני השוק, אך עצם הכניסה של ענק המיזוג הסיני לשוק כל כך תחרותי וקטן יחסית, מבשרת על קיץ מאוד לא שגרתי וסוער.
הקמפיינים ותגובות המתחרים מתבשלים בימים אלו בחדרי חדרים, מה שבטוח הוא שהצרכנים ייצאו נשכרים מכך שאפשרויות הבחירה שלהם גדלו, הודות להגעתו של המותג הרב לאומי לארץ בשלל דגמים כולל מערכות אינוונטר ומיני מרכזי.
גם מתקיני המזגנים והטכנאים, שבתקופה זו פעילות רבים מהם מעוטה יחסית, ייהנו בחודשים הקרובים מהדרכות מקצועיות שיינתנו ע"י כמה מהיבואניות הגדולות.
תחרות היא שם המשחק בכל ענף, אלא אם מדובר במונופול, ואת זה חשים כולנו כשמדובר בתעריפי החשמל. אותה חברת חשמל, שבמהלך החודש האחרון מזהירה אותנו מפני תקלות ושיבושים באספקת החשמל ודורשת מאיתנו למעט בשימוש במכשירים זוללי חשמל, לא נערכה כראוי לגל הביקושים הנוכחי וכעת פועלת יחד עם רשות החשמל לעליית תעריפים. 
עובדי ומנהלי החברה, שחובותיה נאמדים ב-60 מיליארד שקלים, ממשיכים ליהנות ממשכורות מהגבוהות במשק הציבורי, והציבור נדרש לשלם על התנהלותם הכושלת. העלאת התעריף ב-1 בפברואר היא השלישית במספר בתוך חצי שנה וצפויה להגיע בשיעור כולל ל-24%. בתמורה התחייבה חברת החשמל לקצץ 3 מיליארד שקלים מתקציבה ולפטר כ-500 עובדים זמניים. 
אל תשלו את עצמכם כי מדובר בהעלאה האחרונה השנה.
קריאה נעימה, 
אבי אובליגנהרץ


פי.סי.חץ