דבר העורך קול אייר גיליון יוני 2012

דבר העורך קול אייר גיליון יוני 2012

חברת החשמל תצליח לעמוד ביעדי האספקה למשך הקיץ כולו

אבי אוליגנהרץ
"אנחנו נתמודד, נחצה את הקיץ הזה בשיתוף פעולה עם כל אחד מכם וכבר בשנה הבאה המצב יהיה הרבה יותר טוב", הצהיר לאחרונה יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל, בהתייחסו למצב משק החשמל הקשה. הדברים נאמרו לאחרונה בטקס חלוקת תארים במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון. 
רון-טל הוסיף כי מדינת ישראל נמצאת בעיצומה של מהפכת אנרגיה והתחייב כי בניגוד לחששות, חברת החשמל תצליח לעמוד ביעדי האספקה למשך הקיץ כולו.
האומנם? וכיצד זה מסתדר עם כל הדיבורים על בצורת חשמל ממשמשת ובאה? האם דבריו של רון-טל לא סותרים את הדיונים הקדחתניים שמנהלים בימים אלה ראשי משק האנרגיה וצוות ההיגוי הבינמשרדי שהוקם במיוחד לצורך התמודדות עם המחסור הצפוי בחשמל, ואשר עליו נמנה כמובן רון-טל?
על מנת שישראל תצליח להתמודד עם בצורת החשמל על הצד הטוב ביותר, דרושה מדיניות אמיצה של הגורמים הנוגעים בדבר, חשיבה מחוץ לקופסא ובראש ובראשונה שיתוף פעולה ותיאום מלא ביניהם. 
הרשו לי להיות מעט סקפטי ולומר כי לפי איך שהדברים מתנהלים לרוב במחוזותינו ולאור העובדה כי הקיץ למעשה כבר כאן, הדבר לדעתי אינו אפשרי.  
הלוואי ואתבדה, ואולם מדיניות היא דבר שנבנה לאורך זמן תוך תכנון וחשיבה לטווח הארוך, ולא משהו שעושים בשלוף כאשר האיום כבר מתדפק בדלת. יש רק לקוות כי לא נצטרך בסופו של הקיץ עוד וועדת חקירה שתצביע על כל הכשלים הידועים מראש.
קריאה נעימה
אבי אובליגנהרץ










פי.סי.חץ