דבר העורך קול אייר גיליון יולי 2012

דבר העורך קול אייר גיליון יולי 2012

האתר של חברת החשמל הפך בבת אחת לאחד האתרים המבוקשים ועם הכי הרבה כניסות

אבי אובליגנהרץ
מדינה שלמה עצרה בשבועות האחרונים את נשימתה ועקבה בחרדה אחרי הדיווחים בדבר הפסקות חשמל היזומות הצפויות בשיא גל החום שפקד את אזורנו.
האתר של חברת החשמל הפך בבת אחת לאחד האתרים המבוקשים ועם הכי הרבה כניסות, ובלי שנרצה למדנו את ההבדל בין מצב "אדום" למצב "כתום" ולמצב "צהוב", תוך שאנו מנסים לחשב כמה רזרבות מגאווטים נותרו במלאי של משק החשמל המקומי לפני שיורידו עלינו את השאלטר.
למרות הדיווחים הסותרים וחרושת השמועות בנושא מי ינותק קודם, המגזר הביתי או התעשייתי, הציבור הפגין בגרות והפנים את המסרים ולצידם את הפאניקה ששידרו הנהלת חברת החשמל ומשרד האנרגיה והמים
הציבור, למוד המחאות, התגייס למאבק ונמנע ככל האפשר מהפעלת מכשירים זוללי אנרגיה בשעות השיא, העלה את הטמפרטורה של המזגנים לכיוון ה-25 מעלות המומלצות ובזכות התנהגותו הראויה לשבח, הצליח להוריד את רמת הביקוש הכללית בחשמל.
לעומת הציבור, ראשי משק החשמל זוכים אצלנו לציון לגנאי (צל"ג), וזאת לאור העובדה כי למרות כל ההתראות והאזהרות, שוב לא נערכו שם, כראוי במדינות מתוקנות, אנשים שכשלו בתפקידם שמים את המפתחות על השולחן. אצלנו לעומת זאת, הם שמים את המפתחות כדי לקבל רכב חדש ומשודרג פלוס תוספת שכר, מבהירים את עמדתם ה"צודקת" ביהירות בתוכניות כלכליות בערוצי הטלביזיה, וזאת בזמן שבראשותם הגיעה החברה הציבורית לגרעון אדיר. יחי ההבדל הקטן.
קריאה נעימה
אבי אובליגנהרץ


פי.סי.חץ