טבע השלימה פרויקט ייחודי לחסכון של 20% בצריכת האנרגיה

טבע השלימה פרויקט ייחודי לחסכון של 20% בצריכת האנרגיה

חברת טבע השלימה לאחרונה פרויקט ייחודי, הגדול מסוגו בארץ, לחסכון באנרגיה ותרומה לאיכות הסביבה במרכז הלוגיסטי החדש באזור התעשייה שוהם. במסגרת הפרויקט הותקנה טכנולוגיה חדישה מבית חברת "אל סורג" של סרטי חלונות חיצוניים "אל סאן" על גבי כ- 2000 מ"ר של חלונות זכוכית במשרדי המרכז הלוגיסטי. פרויקט זה צפוי להוביל את החברה לחסכון משמעותי של למעלה מ- 20% מצריכת האנרגיה במבנה ובכך לחיסכון עצום בעלויות החשמל למיזוג ולהפחתת פליטות גזי חממה. 
חלונות המשרדים, במרכז הלוגיסטי אשר נחנך לאחרונה, פונים למזרח ולמערב וסופגים קרינת שמש עזה לאורך כל שעות היממה. קרינת השמש אשר חדרה דרך החלונות משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הערב יצרה עומסי חום כבדים שמערכת מיזוג האוויר התקשתה לעמוד בהם והקשו על העבודה בחדרים.
טכנולוגית "אל סאן" נתמכת ומבוססת על מודל ממוחשב שפותח על ידי "קטלב" חניתה ואושר על ידי משרד האנרגיה האמריקני. המודל מאפשר לדעת מראש את כמות האנרגיה שתיחסך לאחר התקנת היריעות ואת תקופת החזר ההשקעה בפרויקט. 
טבע צפויה לחסוך כאמור כ-20% מצריכת האנרגיה הכללית במבנה, כ- 600 אלף קוט"ש באנרגיה למיזוג המבנה ובכך להגיע לחיסכון של כ- 360 אלף בשנה. בכך תוכל החברה להחזיר את ההשקעה בפרויקט בתוך 18 חודשים בלבד. בנוסף לחסכון העצום באנרגיה, פרויקט זה צפוי להביא לחסכון משמעותי בפליטות גזי חממה בכמות של כ-400 טון לשנה ולתרומה משמעותית לאיכות הסביבה באופן המשתלב עם ערכיה של חברת טבע.
הליך התקנת סרטי "אל-סאן" במרכז הלוגיסטי של חברת טבע התבצע בזמן קצר ביותר, בעלות של כ- 400 אלף ₪ בלבד וסרטי החלונות הוכיחו את יעילותם באופן מיידי בכך שהצליחו להוריד משמעותית  את הטמפרטורה במבנה ולהקנות לעובדים סביבת עבודה נוחה ויעילה. 


פי.סי.חץ