רשות החשמל הורידה את תעריפי החשמל הירוק לשפל חדש

רשות החשמל הורידה את תעריפי החשמל הירוק לשפל חדש

עד כמה נמוך ניתן להוריד את תעריפי החשמל הסולארי? רשות החשמל מציעה 45 אגורות לקוט"ש לבעלי מערכות סולאריות מסחריות קטנות. מדובר במחיר הנמוך ביותר שהציעה הרשות ואשר קטן מזה שמשלמים הצרכנים לחברת החשמל. במידה ותהיה היענות נמוכה מהיעדים שקבעה הרשות יועלה התעריף, בשיטת "מכרז הפוך".
מליאת רשות החשמל החליטה על קביעת הסדרה נוספת בהיקף של 30 מגוואט לטובת ייצור חשמל סולארי בטכנולוגיה פוטו וולטאית לשנת 2013. בכך העמידה הרשות חוליה אחרונה בשרשרת של הסדרות אשר נקבעו בשנה האחרונה למטרת קידום היזמות והקמת מתקנים סולאריים. 
החידוש בהסדרה זו, בשונה מהסדרות קודמות, הוא שהתעריפים למשתתפים עסקיים בהסדר ייקבעו במתכונת של "מכרז הפוך", כדלקמן: הרשות קבעה מחיר כלכלי נמוך ממחירי החשמל כיום עליו מתחרים. בהתאם ל"היענות השוק" המחיר יתעדכן מידי רבעון, תוך העלאה הדרגתית של התעריף, עד לתעריף גג המבטא מחיר שוק.
במסגרת ההסדרה החדשה, בעלי המתקנים הביתיים יהיו זכאים ל תעריף צמוד-מדד של 70 אגורות לקוט"ש למשך20  שנה, ואילו בעלי המתקנים המסחריים ייהנו מתעריף בסיס של 45 אגורות לקוט"ש שיעלה במדרגות של 4 אגורות לקוט"ש בכל רבעון – וזאת רק אם כמות הבקשות לחיבור המערכות לרשת החשמל שתוגש עד אז תהיה נמוכה מהיעדים שקבעה הרשות.


פי.סי.חץ