הממשלה מקימה

הממשלה מקימה "סיירת חיסכון" שתעזור לעסקים להתייעל אנרגטית ולהפחית את הזיהום

 

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד התמ"ת והמשרד להגנת הסביבה משיקים בימים אלה את "סיירות חיסכון" אשר יסייעו לעסקים קטנים ובינוניים בביצוע צעדי התייעלות אנרגטית. 
הסיירות יסייעו לעסקים לחסוך בעלויות ובכך יגרמו לצמצום צריכת החשמל והדלקים בעסק ובהפחתת פליטת גזי חממה. עסק אשר יחליט לפתוח בהליך התייעלות, אף יזכה בליווי מציאת מקורות מימון לתהליך. בנוסף, יינתן ייעוץ סביבתי אשר יסייע לעסק להקטין את הזיהום הנפלט מפעילותו ולעמוד ברגולציה הסביבתית. הסיירות יפעלו בעסקים בהם צריכת האנרגיה מהווה מרכיב משמעותי בפעילות העסק.   
המשרד להגנת הסביבה והסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד התמ"ת יסבסדו את עלות תחילת תהליך הייעוץ כך שעלותו לבעל העסק תעמוד על 30 ש"ח בלבד לשעה ושאר התהליך בכפוף לתעריפי הייעוץ של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים .הייעוץ יכלול מיפוי של משאבי האנרגיה הנצרכים בעסק, ניתוח פוטנציאל ההתייעלות, הצעה לחלופות פתרון אפשריות והערכת ההחזר על ההשקעה, בנוסף יינתן ליווי לעסק ביישום, תפעול ובקרה על הפתרון הנבחר.  
רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד התמ"ת: "הסוכנות יוצאת בתכנית ייעוץ חדשה שנועדה לתת בידי עסקים כלים מעשיים להפחתת צריכת האנרגיה שלהם, כך שיוכלו להתקדם לשיטות עבודה חדשניות יותר, לחסוך עלויות ולגלות אחריות ביחס לסביבה שלהם. התייעלות אנרגטית טובה לעסקים וטובה לסביבה. היא מקדמת קיימות בשני היבטים: מפחיתה צריכת אנרגיה ובכך מורידה מהלחץ על משאבי טבע; ולצד זה מחזקת עסקים קטנים שמיטיבים עם הכלכלה המקומית ועם החברה בה הם פועלים. מבדיקה שערכנו עולה כי האחריות והעומס הניהולי הכבד על כתפי המנהלים של העסקים הקטנים והבינוניים, חוסר ההיכרות עם פוטנציאל החיסכון הטמון בתחומי האנרגיה והיעדר ההיכרות עם המודלים הכלכליים הנכונים למימוש פוטנציאל חיסכון זה, מנעו מעסקים רבים לפעול בתחום".  
 


פי.סי.חץ