אורמת תתפעל תחנת כח גיאותרמית באינדונזיה בהיקף של 330 מגוואט

אורמת תתפעל תחנת כח גיאותרמית באינדונזיה בהיקף של 330 מגוואט

אורמת טכנולוגיות חתמה על הסכם תפעול משותף וחוזה מכירת אנרגיה עבור הפרויקט הגיאותרמי סארולה, אשר הספקו הצפוי 330 מגוואט והממוקם ב- Tapanuli Utara אשר בצפון סומטרה, אינדונזיה.
מעורבות אורמת בפרויקט הינה בשני אופנים: אורמת תכננה את התחנה ותספק את יחידות הכוח שלה (Ormat Energy Converters) לתחנת הכוח. בנוסף, דרך חברת הבתOrmat International Inc, מחזיקה החברה ב- 12.75% ב- SOL אשר תחזיק ותפעיל את תחנת הכוח סארולה. כספק, החברה צפויה להכיר בהכנסות של 254 מיליון דולר בגין מכירת ציוד במהלך תקופת ההקמה. פרויקט סארולה הינו הפרויקט הגיאותרמי הגדול ביותר כחוזה יחיד אשר צפוי לנצל את הפוטנציאל המשמעותי אשר קיים במאגרים הגיאותרמיים באינדונזיה. הקמת הפרויקט תתבצע בשלושה שלבים של 110 מגווט כל אחד ויעשה שימוש הן בקיטור והן במים חמים אשר יופקו מהמאגר הגיאותרמי על מנת להגדיל את יעילות תחנת הכוח.
הטכנולוגיה של אורמת נבחרה לפרויקט זה מאחר והיא ממקסמת את יעילות השימוש בנוזל הגיאותרמי הרב גוני המאפיין את המאגר הקיים בפרויקט זה. בנוסף, מאפשרת הטכנולוגיה של אורמת הזרקה חוזרת למאגר של כ- 100% מהנוזל הגיאותרמי ובכך שומרת על יציבות המאגר.
דיתה ברוניצקי, מנכ"לית החברה, מסרה: "פרויקט זה מסמל את הכניסה שלנו לאינדונזיה, אזור אשר מרגש אותנו מזה זמן מה. אנו מאמינים כי הפוטנציאל באינדונזיה, שכבר היום קיים בו ריכוז גבוה של תחנות גיאותרמיות מהגדולים בעולם, משמעותי ואנו מצפים לבחון הזדמנויות נוספות בשוק שאנו מאמינים כי יצמח בשנים הבאות. ברצוני להודות לשותפים השונים על הבעת האמון בטכנולוגיה שלנו".
 


פי.סי.חץ