אוניברסיטת בן-גוריון ואוניברסיטת שיקגו יפתחו יחדיו טכנולוגיות מים

אוניברסיטת בן-גוריון ואוניברסיטת שיקגו יפתחו יחדיו טכנולוגיות מים

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ואוניברסיטת שיקגו חתמו על הסכם לשיתוף פעולה מחקרי אשר יניב תוצרי מים חדשים וטכנולוגיות טיהור שייושמו ברחבי העולם באזורים בהם משאבי המים מוגבלים. מזכר ההבנות על כך נחתם בימים אלה במעמד נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, פרופ' רבקה כרמי ונשיא אוניברסיטת שיקגו, פרופ' רוברט זימר. 
"שיפור הכמות והאיכות של המים היא אחת מהמשימות ההנדסיות המאתגרות במאה ה-21" ציין פרופ' זימר "מחקר משותף ומרכז טכנולוגי שימוקם הן בשיקגו והן בבאר-שבע, אשר יתמקד בהיבטים המולקולאריים של מדע וטכנולוגיית המים, יניבו גישה חדשה בהתמודדות עם מגוון האתגרים הקשורים לאספקת המים ברחבי העולם". פרופ' כרמי ציינה כי "אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, שקיבלה את המנדט ממשלת ישראל להוות את חוד החנית בפיתוח הנגב, עומדת מזה למעלה מארבעה עשורים בחזית המחקר והפיתוח של טכנולוגיות מתקדמות בתחום המים. שיתוף הפעולה המבטיח עם אוניברסיטת שיקגו יביא לקידום טכנולוגיות חדשות לטובת האנושות כולה".
בראש צוות המחקר של אוניברסיטת שיקגו יעמוד פרופ' מתיו טירל, מנהל מכון פריצקר להנדסה מולקולארית באוניברסיטת שיקגו. צוותו של טירל יכלול מדענים מהמכון הלאומי ארגון, שאוניברסיטת שיקגו מנהלת עבור משרד האנרגיה האמריקני. בראש צוות המחקר הישראלי יעמוד פרופ' משה גוטליב, מהמחלקה להנדסה כימית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. 
 


פי.סי.חץ