ברייטסורס אנרג'י ואבנגואה חוברות להקמת שתי תחנות תרמו-סולאריות

ברייטסורס אנרג'י ואבנגואה חוברות להקמת שתי תחנות תרמו-סולאריות

חברת ברייטסורס אנרג'י, המובילה העולמית בתכנון, פיתוח ויישום טכנולוגיה תרמו-סולארית, חתמה לאחרונה על הסכם שיתוף פעולה עם החברה הבינלאומית אבנגואה, המיישמת פתרונות טכנולוגיים חדשניים לפיתוחים בני קיימא בתחום האנרגיה והסביבה. במסגרת ההסכם, החברות יפתחו, יבנו ויפעילו את שתי התחנות התרמו-סולאריות הגדולות בעולם, בטכנולוגיית מגדל השמש של ברייטסורס. התחנות יספקו כ- 500 מגה ואט בפיילן (Palen), קליפורניה.  
אבנגואה תשמש קבלנית ההקמה של התחנות התרמו-סולאריות ועם הפעלתן תהיה אחראית על ההפעלה והתחזוקה של התחנות. ברייטסורס תספק את טכנולוגיית השדה הסולארי ואת תכנונו.
תהליך השגת האישורים והפיתוח נמצא בעיצומו, עבודות ההקמה צפויות להתחיל בסוף שנת 2013 והפעלת התחנות מתוכננת לשנת 2016. 
כאמור, פרויקט פיילן מורכב משתי תחנות תרמו סולאריות בהספק 250 מגה-ואט כל אחת, שייבנו במחוז ריברסייד שבקליפורניה. יחד יפיקו התחנות חשמל לכ-200,000 בתי אב וימנעו פליטה של כ-17 מיליון טונות פחמן דו חמצני במהלך תקופת הפעלתן.
בכל אחת מן התחנות יוקם מגדל שגובהו כ-230 מטרים. גובה זה מאפשר הצבה של מספר רב של הליוסטטים (קולטנים). תכנון זה מפחית בצורה משמעותית את שטח הקרקע הנחוץ להפקת אנרגיה – עד 33% פחות מחווה פוטו-וולטאית רגילה. התקנת ההליוסטטים תתבצע ישירות על ידי החדרת עמודים לקרקע ללא יסודות בטון, באופן המאפשר התאמה של השדה הסולארי לקווי המתאר הטבעיים של הקרקע, תוך שמירת הצמחייה הטבעית.
 


פי.סי.חץ