מאבק למען מיזוג חדר השומרים במדיטק חולון

מאבק למען מיזוג חדר השומרים במדיטק חולון

ביוזמה אנושית נוגעת ללב, יצאה ליאור מאיר, סטודנטית מחולון, למאבק למען שיפור תנאי עבודתם של שומרים במדיטק בחולון. 
השומרים בעמדות השונות, אותם אנשים שקופים, שלרוב אף אחד לא מבחין בהם ולא טורח להתעניין בתנאי עבודתם, סובלים יותר מכולם מתנאי מזג האוויר, כיוון שעבודתם מתנהלת בחוץ. לפעמים נימצא צדיק בסדום, אחד כזה, שמסוגל להבחין במצוקה של אנשים אחרים, שאינה נוגעת לו, ואפילו לפעול ביתר שאת כדי להבטיח את תיקון המצוקה. 
כך, ליאור מאיר, תושבת חולון, שהחלה ללמוד לאחרונה בספרייה של המדיטק, הבחינה באדם מבוגר, שומר בעמדת הכניסה, היושב בחדר קטן מזיע כולו, כשלרשותו עומד מאוורר, בתא קטן ללא כל פתח אוורור, גם לא חלון. 
ליאור מספרת כי לאחר שיחה עם השומרים הבינה כי הם עובדים כך כבר 10 שנים, אך לא מעזים להתלונן מחשש לפגיעה בפרנסתם. מדובר בשומרים שהם בדרך כלל אנשים מבוגרים, יוצאי מדינות חבר העמים, המתקשים למצוא עבודה ולכן מסכימים למעשה לעבודה בכל תנאי. 
ליאור החלה במאבק, שבתחילתו לא הניב תוצאות, זאת עד אשר החליטה לפנות למנכ"ל המדיטק, אלון ספן, שענה כי יתקינו בקרוב מאוורר גדול בתא שומר. לירון לא וויתרה, כיוון שהרגישה כי זה אכזרי להתעלם מסבל העובדים. היא תבעה מהמנכ"ל להעניק פתרון קירור הולם ואפקטיבי – מזגן. 
מספר ימים לאחר אותה פגישה עם מר אלון ספן אכן הותקן מזגן בעמדת השומרים ולירון דיווחה על תחושת סיפוק עצומה על כי הצליחה לערוך שינוי משמעותי באיכות חייהם של השומרים. 
 


פי.סי.חץ