מפרט הכולל מערכת מיזוג מרכזית מייקר עלויות רכישת דירה

מפרט הכולל מערכת מיזוג מרכזית מייקר עלויות רכישת דירה

פריטים שלא היו קיימים בעבר בלקסיקון של רוכשי דירות, מהווים כיום סטנדרט מינימאלי, בכל הקשור לאיבזור דירות חדשות. הרוכש הממוצע אינו מעלה על דעתו דירה חדשה ללא תריסים חשמליים, דלתות מעוצבות ובעיקר – ללא מערכת מיזוג מרכזית. 
"כבר בביקור הראשון במשרד מכירות ממוצע, מציעות החברות את המפרט המפתה וכל קונה יודע לדקלם את כל פרטי המפרט המגיעים לו. הזינוק בפרטי המפרט הינו חלק ממגמה שהיא ביטוי של התחרות בשוק הנדל"ן בהיצע על דירות ופרויקטי בנייה חדשים וכן גם חלק מעליית הסטנדרט הכללי ברמת החיים בעולם המערבי. אולם מרבית הקונים אינם לוקחים בחשבון כי הסטנדרט הגבוה של אבזור הדירות משפיע באופן דרמטי למדי על העלויות של דירות חדשות. אחד המרכיבים שמייקרים באופן משמעותי את מחירי הדירות הינו מערכות מיזוג אוויר. פעם לא היו נותנים מיזוג אוויר או שהיו מספקים תשתית הכנה והיום נותנים מיזוג אוויר מלא בדירה. יש לזה השפעה על המחיר הסופי של הדירה", אומרת האדריכלית שרון בן שם, סמנכ"לית חברת ניהול הפרויקטים וקסמן גוברין גבע. מסתבר שמיזוג אוויר בדירות הינו המרכיב שמייקר באופן המשמעותי ביותר את עלות הדירה ואם מוותרים עליו ניתן להוזיל את מחירי הדירות באופן משמעותי. 
יחד עם זאת סביר יותר להניח כי הקבלנים לא יערכו שינוי משמעותי בסטנדרט האבזור הדירתי, כי אלמנט זה מהווה גורם שיווקי בעל עצמה בכל הקשור לרכישת דירה. רוכשי הדירות קונים חלום, שעליו להיראות היטב קודם בעיניהם וגם בעיניי הסביבה ועל כן על החלום להיות מושלם ומושך בעיני רוחם. 
 


פי.סי.חץ