אבי זמיר מתפטר אחרי שנתיים וחצי כמנכ”ל תדיראן גרופ

אבי זמיר מתפטר אחרי שנתיים וחצי כמנכ”ל תדיראן גרופ

בטרם הספיק ענף מוצרי החשמל לעכל את הבשורה על עזיבתו המפתיעה של יקי ודמני, מנכ”ל אלקטרה מוצרי צריכה, וכבר התבשר על עזיבתו המפתיעה של אבי זמיר את תדיראן גרופ.
ראש אכ”א וסמנכ”ל משאבי אנוש בפרטנר לשעבר, עוזב את תדיראן גרופ שבשליטת משה ממרוד, אחרי שנתיים וחצי בלבד בתפקיד. בדיווח לבורסה מסרה תדיראן: “החברה מודיעה כי החברה ומנכ”ל חברת הבת - תדיראן גרופ, אבי זמיר, הגיעו לסיכום בדבר סיום כהונתו. טרם נקבע מועד לסיום כהונתו בפועל”.
האלוף במיל בן ה-55 שמחזיק בתואר שני בעסקים מאוניברסיטת בן גוריון,החליף בזמנו את בינה רוזובסקי שכיהנה בתפקיד שנה אחת בלבד.
בשנת 2013 הציגה תדיראן ירידה בהכנסות ממכירות הקמעונאיות לחנויות החשמל ולצרכנים. התוצאות הכספיות של החברה מלמדות כי את שנת 2013 סיימה תדיראן עם הכנסות של 858.5 מיליון שקל לעומת 834 מיליון שקל בשנת 2012 - הגידול בסך 2.9% נבע מעליה במחזור המכירות מתחום המזגנים שקוזז על ידי הירידה במכירות הקמעונאיות. הגידול במכירות המזגנים הוביל לשיפור ברווח הגולמי שהסתכם ב-179 מיליון שקל (20.9% מהמכירות) לעומת 154 מיליון שקל (18.4%) אשתקד. הרווח התפעולי של הקבוצה הסתכם ב-46 מיליון שקל לעומת 34.7 מיליון שקל בשנת 2012.
תדיראן גרופ נמצאת בשליטת משה ממרוד והיא עוסקת בייבוא ושיווק מוצרי חשמל. 
על מותגי החברה נמנים קריסטל, בלומברג, אמקור, אמנה ועוד. עם כניסתו של זמיר לתפקיד תכננה החברה להקים רשת חנויות קמעונאיות אך שינתה את תוכניתה האסטרטגית בשל התחרות הקשה בין רשתות החשמל. עם זאת, לאחרונה פתחה החברה חנות קונספט בהרצליה פיתוח המציגה את כל מותגי הפרימיום כולל המזגנים שלה, בהשקעה של מעל מיליון דולר, ואשר משתרעת על כ-500 מ”ר.


פי.סי.חץ