ברן תקים מתקן פטרוכימי עבור חברת נפט לאומית באסיה

ברן תקים מתקן פטרוכימי עבור חברת נפט לאומית באסיה

קבוצת ברן, ספקית בינלאומית של פתרונות הנדסה, תשתיות וטכנולוגיה, מדווחת על קבלת הסכם מחייב מחברת נפט לאומית של מדינה באסיה להקמת מתקן פטרוכימי בהיקף כולל של כ-38 מיליון שקל. זהו הסכם אסטרטגי שני בחודש האחרון בו זוכה הקבוצה, לאחר זכייתה בפרויקט אסטרטגי להקמת אתרי תקשורת סלולרית בדרום מזרח אסיה בהיקף כולל של עד 48 מיליון דולר במהלך השנתיים הקרובות.
המתקן הפטרוכימי החדש יוקם באמצעות קונסורציום בו שותפה חברת בת של קבוצת ברן, המוחזקת בשיעור של 75%, אשר תהיה אחראית על ביצוע עבודות פירוק של מתקן פטרוכימי הנמצא במדינה אירופאית ותכנון והקמתו של המתקן המשופר באסיה. ברן תתבסס על ציוד ואביזרים של המתקן המפורק.
ברן תלווה את הפרויקט משלב התכנון ועד ניהול וביצוע הפרויקט, תוך התאמתו לצרכי אותה מדינה. קבוצת ברן פועלת כיום במעל ל-12 מדינות בעולם בפרויקטים שונים ומחזקת בהתמדה את פעילותה בתחום הפטרוכימי הצומח, והנחשב לאחד מתחומי הליבה בפעילות ברן הקבוצה. 
נחמן צבר, מנכ”ל קבוצת ברן : “קבוצת ברן שמחה מאוד על זכייתה בביצוע פרויקט אסטרטגי זה באסיה, וזאת כחלק מקונסורציום בינלאומי. יכולתה של ברן לספק מענה יצירתי ויעיל של פירוק, תכנון והקמה מחדש של מתקן פטרוכימי בסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר אפשר לנו לזכות בפרויקט מורכב ומאתגר זה. זכייה זו לצד זכייתנו האחרונה בפרויקט תקשורת באסיה בהיקף מצטבר כולל של שני הפרויקטים שעשוי להגיע עד 200 מיליון שקל מסייעים לקבוצת ברן להאיץ את הפעילות הבינלאומית, תוך כניסה לטריטוריות חדשות ומקסום פוטנציאל הצמיחה במדינות מתפתחות”.
ברן נוקטת בפעילות יזומה להרחבת מספר והיקף הפרויקטים במגזר ברן אינטרנשיונל בתחום הפטרוכימי והתבססות על פרויקטים בעלי רמת רווחיות גבוהה יותר. קבוצת ברן השלימה שינוי במבנה הארגוני, תוך התמקדות בפעילות הפרויקטים ההנדסיים במגוון רחב של תחומים ומתוך מטרה להגדיל את הרווחיות ושיעורי הרווחיות. כחלק משינוי אסטרטגי זה חתמה ברן במהלך 2013 על הסכמים למכירת אחזקותיה בחברות הבת עוגני בר נכסים (50%) שהחזיקה בפעילות המזון לבעלי חיים וכן בחברת ברן טכנולוגיות (100%) שהחזיקה בפעילות מגזר הטכנולוגיות. 


פי.סי.חץ