הממשלה אישרה 
הבאת 300 עובדים זרים לקריית ההדרכה

הממשלה אישרה הבאת 300 עובדים זרים לקריית ההדרכה

בעקבות בקשת שר הביטחון משה יעלון, הממשלה אישרה הבאתם מחו”ל 300 פועלי בנין לעבודות גמר, כדי לסייע בבניית קריית ההדרכה של צה”ל בנגב. יעלון הזהיר, כי אם לא יינתן האישור, צפוי פיגור בגמר בנית הקריה, ובמקביל פיגור בפינוי מחנות צה”ל במרכז הארץ, לצורך בניה למגורים. 
בנית הקריה נמצאת בשלב מתקדם, ואמורה להסתיים ב-5 בדצמבר. אולם הקבלנים הודיעו, שחסרים להם מאות עובדי ריצוף, טיח ועבודות גמר אחרות. יעלון מספר כי הקבלנים ניסו להשיג עובדים ישראלים, אך לא הצליחו. המחסור בפועלים עלול להביא לפיגור בלוח הזמנים. בסיסי צה”ל לא יוכלו לעבור לנגב במועד, והקרקע שעליה הם יושבים, במרכז הארץ, לא תתפנה במועד לצורך בנית דירות. הבעיה היא, שהחלטת ממשלה מלפני 13 שנים, 5 באוגוסט 2011, אוסרת להביא פועלים מחו”ל לצורך בנית פרויקטים ממשלתיים. לכן דרושה החלטה מיוחדת של הממשלה, בבחינת הוראת שעה,שתאפשר להביא את 300 הפועלים.
קרית ההדרכה של צה”ל מוקמת בימים אלו מדרום לבאר שבע ובעלות של כ-6 מיליארד שקל. הזיכיון להפעלת המקום - מחדר האוכל ועד לשירותי ההדרכה - הוענק לחברת ‘מבט לנגב’ ל-25 שנה. השותפים הם מנרב, קרן נוי, אלקטרה ורד-בינת.  כאמור החשש הגדול של הזכיינים היה שהעדר בעלי מקצוע בתחום הבניה יגרור לא רק עיכוב באכלוס אלא גם קנסות מינהלים של מיליוני שקלים על אי עמידה בתנאי המכרז.


פי.סי.חץ