מפל הישראלית חתמה על עסקה שלישית במשק המים הבריטי

מפל הישראלית חתמה על עסקה שלישית במשק המים הבריטי

חברת הקלינטק “מפל אנרגיה ירוקה” רושמת בימים אלה עסקה נוספת באנגליה.

חברת הקלינטק “מפל אנרגיה ירוקה” רושמת בימים אלה עסקה נוספת באנגליה: החברה תספק מערכת לטיהור מי שפכים חוסכת אנרגיה לתאגיד  United Utilities, חברת המים הנסחרת הגדולה באנגליה, המספקת שירותי מים וביוב לכ-7 מליון בתי אב בצפון מערב המדינה. 
מערכת ה-FFBA של מפל תותקן במתקן טיהור שפכים  בעיר הורוויץ’ (Horwich), שפעל עד כה בשיטה ישנה של מאווררי שטח מכניים אשר יוחלפו ב-16 יחידות צפות של מערכת מפל. 
ההתקנה פותחת למפל אפשרויות לשדרג עשרות מט”שים נוספים מתוך מאות שמפעילה United Utilities, אשר עדיין פועלים בשיטה הישנה של מאווררי שטח מכניים.
דייל ווקר, מנהל הנדסה בכיר ב-United Utilities אמר: “המערכת תספק מספר יתרונות בנוסף לחיסכון המשמעותי בצריכת האנרגיה, היא יכולה להווה פתרון במחיר נמוך ביחס לפתרונות מקבילים,  עבור מתקני טיהור קטנים ובינוניים הזקוקים לשדרוג. ניתן להתקינה במתקנים קיימים, ללא כל שיבוש או עצירה של פעילות המתקן”.
הטמעת המערכת צפויה להביא לחיסכון משמעותי בצריכת האנרגיה. המערכת של מפל צפויה לספק את אותם ביצועים מבחינת איכות המים, או אף לשפרם, תוך חיסכון של  לפחות 40% בצריכת האנרגיה. 
זאב פישר, מנכ”ל מפל אנרגיה ירוקה: “בתוך מספר חודשים חתמנו על שלוש עסקאות עם חברות המים הגדולות בבריטניה, בהן מלבד העסקה הנוכחית גם Anglian Water המספקת שירותי מים וביוב לכ-6 מליון לקוחות, ו-Thames Water המשרתת כ-14 מיליון לקוחות בלונדון ובסביבה”.


פי.סי.חץ