יחידת החילוץ של חברת החשמל באילת קיימה תרגיל  הצלה

יחידת החילוץ של חברת החשמל באילת קיימה תרגיל הצלה

יחידת החילוץ וההצלה של חברת החשמל באילת תרגלה אימון ‘רטוב’ לחילוץ והצלת לכודים ממבנה תחנת הכוח הישנה - שנפגע פגיעה ישירה מטיל.
"בעקבות התקפת טילים פתאומית מכיוון סיני, מבנה המשרדים באתר תחנת הכוח אלמוג באילת ספג פגיעה ישירה שגרמה להרס נרחב וכבד למבנה. באותה השעה שהו באתר חמישה עובדי חברת החשמל.
מסריקה ראשונית התברר כי שלושה עובדים נעדרים, כנראה לכודים מתחת להריסות הכבדות. שניים נפצעו קל וחילצו עצמם מהמבנה", זה היה תרחיש הפתיחה בתרגיל ההקמה של יחידת החילוץ וההצלה - צוות אילת של חברת החשמל במסגרת אימון מורכב ומקצועי שהתקיים לאחרונה.
את התרגיל הובילו אלי גויטע - מפקד הצוות ויורי כהן, קב’’ט האזור, ועמם צוות מחלצים - הצלה אילת, כולם תושבי העיר והאזור העובדים בחברת החשמל. עם קבלת ההתראה על ‘פגיעת הטיל’, הוזנקו לשטח אנשי יחידת החילוץ - צוות אילת שהחלו בפעילות כוללת לטיפול באתר הרס: ניתוח הפגיעה, חלוקה לגזרות, ציוות כוחות ותחילה מהירה של עבודות חילוץ והצלה לאיתור וחילוץ ‘הלכודים’. לוחמי יחידת החילוץ הסתייעו בציוד חילוץ מיוחד ומורכב - לחיתוך בטון, חיתוך ברזל, הרמת גושי בטון כבדים, הזזת גושים כבדים ועוד. התרגיל תואם עם גופי החירום וההצלה בעיר. 
יחידת החילוץ וההצלה של חברת החשמל מורכבת כולה מעובדים ועובדות מתנדבים של חברת החשמל, שהוכשרו בקורסים מיוחדים בבסיס ההכשרה של פיקוד העורף. מנהל היחידה והרוח החיה בהקמתה הינו דורון גוב ממחלקת כיבוי אש. 
קב’’ט חברת החשמל, אלון הלוי, הדגיש כי, "מכיוון שיש חשיבות קריטית למתן מענה בחילוץ והצלת לכודים כמה שיותר סמוך לאירוע, הרי שהעובדים הפרוסים ברחבי הארץ הינם בעלי יכולות חילוץ והצלה גבוהות ביותר והציוד נמצא תמיד בסמוך אליהם - ובמקרה של אירוע של קריסה, התמוטטות או פגיעה באחד מאתרי החברה הם יהיו שם ויתנו את המענה המקצועי ביותר".


פי.סי.חץ