הפוטנציאל  של רישיון “עוז” נאמד בכ-2.5 טריליון רגל מעוקב

הפוטנציאל של רישיון “עוז” נאמד בכ-2.5 טריליון רגל מעוקב

השותפים ברישיון “עוז” פרסמו  את דו”ח המשאבים של הרישיון ולפיו בשטח הרישיון קיים פוטנציאל למציאת גז ונפט בהיקפים גדולים. על פי דו”ח המשאבים שנערך ע”י חברת NSAI, שהכינה בין היתר את דו”חות  משאבים של  “לוויתן” ו”תמר”, כמות הגז ברישיון נאמדת בכ-2.5 TCF (טריליון רגל מעוקב) גז טבעי וכ-255 מיליון חביות נפט. לשם השוואה, עד כה נתגלו לאורך חופי ישראל כ-30 TCF גז, כאשר המאגרים הגדולים הינם תמר, הכולל כ-9TCF  ולוויתן הכולל כ-19 TCF.
רישיון “עוז” (לשעבר שטח ההיתר הימי “בנימין”) משתרע על שטח בגודל של כ-400,000 דונם, במרחק של 50 ק”מ מול חופי תל אביב. ברישיון שותפים, בין השאר, לפידות חלץ, טדי שגיא וקולרידג’. באפריל 2012 “הזדמנות ישראלית” נכנסה כשותפה ב-10% ברישיון בהתאם לאסטרטגיה של השותפות לפזר סיכונים באמצעות אחזקה במגוון רישיונות ימיים. השותפות התקשרה בעסקה מול חברת FRENDUM INVESTMENTS בתמורה להחזר הוצאות עבר של 550,000 דולר ולהשתתפות של עד 3.45 מליון דולר בהוצאות שיהיו ל-FRENDUM עד לפענוח נתוני הסקר הסייסמי.  “הזדמנות ישראלית” מחזיקה גם ב-10% מרישיונות החיפוש “פלאג’יק” ביחד עם AGR, טדי שגיא ובני שטיינמץ. הרישיונות  משתרעים על שטח כולל של כ-2 מליון דונם  כ-170 ק”מ מערבית לחיפה וגובלים במזרח ברישיונות “רציו-ים” בהם נמצא מבנה “לוויתן” ובמערב בבלוק 12 בקפריסין בו נמצא מבנה “אפרודיטה”.  בנוסף, השותפות מחזיקה  ב-10% משני רישיונות ימיים נוספים, “רועי ו”נטע”, יחד עם רציו ואדיסון בשטח ההיתר הימי “גל” על פני שטח כולל של כ-800,000 דונם כ-150 ק”מ מערבית לחופי ישראל. 
לדברי רוני הלמן, יו”ר הזדמנות ישראלית, הנתונים העולים מדו”ח המשאבים טובים עוד יותר מההערכות שהיו ל”הזדמנות ישראלית” כשהחליטה להיכנס לרישיון עוז. “האגן הלבנטיני עשיר בגז ואנו מאמינים שגם בנפט והפוטנציאל בו עצום.נדרשת עבודה רבה ואנו משקיעים את מירב מאמצינו בפיתוח וקידום פעילות האקספלורציה בישראל ובקפריסין. אנו תקווה למצוא מאגרים  נוספים באגן הלבנטיני וכך לסייע בקידום משק האנרגיה באזורינו”.


פי.סי.חץ