אורמת השלימה את תחנת הכוח הגיאותרמית בנבאדה

אורמת השלימה את תחנת הכוח הגיאותרמית בנבאדה

אורמת טכנולוגיות השלימה את הקמת תחנת הכוח הגיאותרמית Don A. Campbell שבמחוז מינרל בנבדה והיא פועלת כמתוכנן בהספק מלא של 16 מגאוואט (נטו). התחנה  מקבלת תעריף מלא של 99 דולר למגאוואט-שעה ללא הצמדה במסגרת חוזה החשמל שנחתם עם Southern California Public Power Authority, אשר מוכרת את החשמל ל-LADWP ול-BWP.
אורמת מעבירה את החשמל מהתחנה בנבאדה ל-SCPPA באמצעות רשת ההולכה של חברת החשמל של נבאדה הכוללת את קו ההולכה החדש One Nevada Transmission Line (ON Line) שהופעל לאחרונה, כך שאורמת הינה ספק החשמל העצמאי הראשון העושה שימוש בקו לייצוא אנרגיה מתחדשת ללקוחות בקליפורניה.
במקביל, אורמת טכנולוגיות השלימה בהצלחה את הקמתה והפעלתה המסחרית של התחנה השלישית בקומפלקס הגיאותרמי אולקריה, כמעט שלושה חודשים לפני המועד המתוכנן. עם הפעלתה של התחנה השלישית, עלה כושר הייצור הכולל של הקומפלקס והגיע ל-110 מגאוואט. החשמל המיוצר בקומפלקס אולקריה, הממוקם ב-Naivasha שבקניה, נמכר במסגרת חוזה חשמל ל-20 שנה עם Kenya Power and Lighting Company Limited (KPLC).
ההרחבה והמימון מחדש של הקומפלקס נעשו במסגרת הסכם מימון פרויקטאלי עם Overseas Private Investment Corporation) OPIC) בהיקף של 310 מיליון דולר. בנובמבר 2013 בוצעה המשיכה של יתרת ההלוואה בהיקף של 45 מיליון דולר לטובת השלמת תחנה 3 בקופלקס.
דיתה ברוניצקי, מנכ”ל אורמת מסרה: “מתחם אולקריה הוא דוגמא לגישת הפיתוח הרב שלבית שלנו המייצרת תשואה גבוהה יותר להשקעה תוך הפחתת הסיכון. תוך פחות משנה, השלמנו את ההקמה של שתי תחנות נוספות ובמהלך חמש השנים האחרונות, יותר מהכפלנו את כושר הייצור של הקומפלקס. הודות ליכולות התפעול והטכנולוגיה הייחודית שלנו, השגנו צמיחה זו מוקדם יותר מהמתוכנן תוך הגדלה משמעותית של ההכנסות. השלמתו של פרויקט זה, מבטאת את מסירותנו לתמוך בצרכי האנרגיה הגדלים של קניה עם מקור חשמל מקומי, אמין וידידותי לסביבה. קניה מהווה שוק חשוב בצמיחה העתידית שלנו הודות לפוטנציאל הגיאותרמי המשמעותי שלה ואנו ממקדים את מאמצינו להגדלת פעילותנו במדינה”.


פי.סי.חץ