עשן לבן שהסב נזק למכוניות נפלט ממפעל ‘מחלבות גד’

עשן לבן שהסב נזק למכוניות נפלט ממפעל ‘מחלבות גד’

עובדים ותושבים באיזור התעשייה בבת ים התלוננו לאחרונה על יציאת עשן לבן בכמות מדאיגה מהארובה של מפעלי ‘מחלבות גד’ הפועלים במקום.
תושבת העיר העובדת באיזור, מספרת שעם העשן נפלטו לאוויר גרגרים ופתיתים לבנים. “זו הייתה שעת צהריים”, סיפרה, “ואנחנו כבר רגילים שהארובה הזו פולטת לפעמים עשן, שחור או לבן. הפעם זה היה ממש ענן לבן שיצא מהארובה. ראיתי את אחד העובדים של המוסך ממול עומד בחוץ ומתחיל לשפשף את העיניים. זה לא היה עשן רגיל. לא היה לזה ריח, אבל כשזה נחת על הרצפה כל הכביש התכסה נקודות לבנות”. בהמשך יצאו העובדים להתבונן מקרוב במדרכות, וגילו שגם המכוניות שחנו במקום כוסו בחומר.
“זה נדבק לחלונות, נדבק לצבע של הרכב, לפח. את חלק מהמכוניות אפשר היה לנקות בצורה רגילה, אבל לפחות שלוש מכוניות היו צריכות לעבור שטיפה מיוחדת של פוליש ווקס פלסטלינה, והמכונית של אחד העובדים נשארה גם אחרי השטיפה מחוספסת לגמרי בכל איזור הפח שעליו נחתו הגרגרים”, היא מוסיפה, “אף אחד מאיתנו לא יודע בדיוק מה זה היה, אבל לפי מה שזה גרם לפח של הרכבים, זה נראה מדאיג”. 
מ’מחלבות גד’ נמסר בתגובה: “לפליטת העשן הלבן אין כל קשר לפעילות היצרנית של המחלבה. מדי מספר חודשים נערכת על ידי נציג המשרד לאיכות הסביבה בדיקה של דוד הקיטור, שמופעל בשיא הלחץ לצורך הבדיקה על פי ההנחיות. רק בשעת הבדיקה נפלט העשן הלבן”.
 


פי.סי.חץ