משרד הביטחון יממן את הדור הבא של טכנאי המזגנים

משרד הביטחון יממן את הדור הבא של טכנאי המזגנים

השתחררתם לאחרונה ואתם מעוניינים ללמוד מקצוע מבוקש על חשבון המדינה? הקרן לחיילים משוחררים  של משרד הביטחון תשיק בקרוב תוכנית למימון להכשרה מקצעית בנוסף לפיקדון הניתן לחיילים משוחררים על רקע המחסור ההולך וגובר בעלי מקצוע טכניים.
המיזם החדש יתבצע בשיתוף פעולה עם גופים פרטיים במשק שמשרד הביטחון בונה יחד איתם תכניות הכשרה לחיילים משוחררים. באופן זה, אותם הגופים מקבלים אפשרות לקלוט ידיים עובדות, להכשיר אותם על פי הסטנדרטים שהם קובעים ובנוסף, גם לקבל תשלום בעבור ההכשרה הזו. המשוחררים מצדם מקבלים הכשרה מקצועית ברמה גבוהה, במימון של המדינה ובמקרים רבים גם יתברגו במשרות רלוונטיות להכשרה שלהם מיד עם סיומה ובמקרים מסוימים גם במהלכה.
בין הגופים שלוקחים חלק בהכשרה הזו נמנות חברות מהגדולות במשק, ביניהן, אלקטרה וסלע וקשת המקצועות המוצעים רחבה ביותר: חשמלאי מוסמך, ניהול רשתות, סייעות שיניים, בדיקות תוכנה, פיתוח תוכנה, מכונאות בגז טבעי, שמאי רכב, מזכירות רפואיות, בישול וקונדיטוריה, טכנאי קירור ומיזוג אויר, הכשרת עובדים למקצועות הבניה, נהג רכב ציבורי, מטפלות ומכונאי צמ”ה.
במסגרת המגמה לעידוד הכשרה מקצועית, החל שיתוף פעולה של הקרן יחד עם חיל החימוש כאשר כבר בחודשים לפני השחרור מוצעים לחבר’ה תכניות הכשרה מקצועית שהם מתחילים אותה ממש בימים באחרונים של השירות. 
החל מהחודשים הקרובים, יוצע לכל חייל משתחרר ואוצ’ר על סך 9,000 שקל לניצול באופן עצמאי במוסדות שונים להכשרה מקצועית תוך שלושה חודשים מיום השחרור. המוסדות השונים בארץ יהיו תחת פיקוח של חברת קבלן ששירותיה נשכרו על ידי משרד הביטחון והמשוחררים יוכלו לעבור את ההכשרה בזמנם החופשי מבלי שההכשרה המקצועית תבוא על חשבון כספי הפיקדון אשר יוכלו להיות מנוצלים בהמשך להכשרות מקצועיות נוספות, השכלה גבוהה, חתונה, רכישת דירה או הקמת עסק.
במשרד הביטחון וכן במשרדי ממשלה נוספים אשר לוקחים חלק ברפורמה, מקווים לראות היענות בקרב המשוחררים ומציינים שמדובר במתנה חסרת תקדים. 
בשנים האחרונות מסתמנת עליה בקרב המשוחררים שבחרו לרכוש השכלה גבוהה ביישובי הפריפריה. נתון זה מתקשר להטבה משמעותית שנכנסה לתוקף במסגרת חוק חיילים משוחררים במסגרתו כל מי שהשתחרר משנת 2011 ואילך יהיה זכאי למימון מלא של שנת הלימודים הראשונה בפריפריה.
 


פי.סי.חץ