הכנס הבא של איגוד אימקם יתקיים בדצמבר בכפר המכביה

הכנס הבא של איגוד אימקם יתקיים בדצמבר בכפר המכביה

הכנס הקרוב של חברי אימקם (איגוד מהנדסי קירור ומיזוג אוויר)   יתקיים   ביום  ראשון 28 לדצמבר  2014 בשעה 14:15 בכפר המכבייה רמת גן  . בכנס תינתן סדרת הרצאות מעניינות עם אורחים מחו”ל ובעלי ידע מקצועי במערכות קירור ומיזוג אוויר. 
לאחרונה חלה התעוררות בקרב מהנדסי קירור ומיזוג אוויר ובפרט אצל משרדי המתכננים אשר כמעט כולם חברים פעילים באימקם ואשר לתחושתם ישנן הרבה בעיות ספציפיות שלא ניתנה לכם עד כה תשובה ולא ניתן להן פתרון משביע רצון.
בראש וראשונה נושא ייחוד ורישוי פעילויות וכן קידום אינטרסים משמעותיים של המתכננים כגון קביעת תעריפי תכנון של משרדי ממשלה, מועדי תשלומים, השתתפות בוועדות מכון התקנים, תקשורת חזקה יותר עם משרדי הממשלה הרלבנטיים וכדומה.
“התאגדות מהנדסי החשמל ואלקטרוניקה בישראל” אשר הוקמה זה מכבר ואשר כוללת מערך משרדים גדול, מזכירות רחבה והפעלת קורסים מקצועיים אשר פועלים בנפרד מלשכת המהנדסים והאדריכלים ואשר משרדיהם ברמת גן פועלת רבות בנושא זה.
ההתאחדות מבקשת לשתף פעולה עם מהנדסי מיזוג אוויר ומציינים כי יכולים לתת בית חם ומקצועי ולתת תשובה לבעיותיהם של משרדי התכנון.
אימקם נמצאת בקשר מתמיד עם ההתאחדות ונותנת כל המבוקש על ידם למען המהנדסים המתכננים ועוד תרבה לתת ככל שיידרש.
הננו מצטערים לקבוע כי ישנה סחבת בלתי מובנת בקבלת החלטה מסכמת בסוגיית התקנות החדשות בתחום מגדלי קירור - עיבוי אוויר או עיבוי מים, בין המשרד לאנרגיה ומים לבין המשרד להגנת הסביבה. לאחר דיונים רבים שבהם הייתה השתתפותנו רבה  ביותר הגענו לסיכום עם משרד האנרגיה כי המהנדס המתכנן הוא הכתובת אשר קובעת את סוג העיבוי של מערכת קירור ומיזוג אוויר.
המהנדס המתכנן הוא אשר יודע ומסוגל לשקלל את כל הנתונים הסביבתיים, הכלכליים, הטכנולוגיים ולקבוע מהו סוג העיבוי הנכון והנדרש. אנשי משרד להגנת הסביבה מתעקשים להציב רגולטור אשר צריך לתת הסכמתו לסוג העיבוי כאשר הם מעדיפים חד משמעית מעבים של קירור אוויר תוך נימוק כי מי הקירור של מגדלי הקירור מגבירים מליחות הקרקע.
לאחרונה צרפנו נתונים המראים כי ככל שהתפלת מי ים גוברת בארץ ועימה השימוש במים מותפלים אזי רמת המליחות יורדת! עדיין הנושא נמצא בויכוח.
משנת 2015 תהיה הפחתה משמעותית בגזים מסוג HCFCS (בהתאם לתקנות שישראל חברה בפרוטוקול מונטריאול ואמנת וינה). על מנת לעמוד בדרישות הפרוטוקול, יבוא הגז יוגבל ל- 40% מהרמת המותרת בשנת 2014. כידוע, האיסור  המוחלט יהיה משנת 2020.
עמוס ברקוביץ, יו”ר אימקם
 
 


פי.סי.חץ