השרים פרץ ובנט סיכמו על קידום ”החוק למיגור השקיות”

השרים פרץ ובנט סיכמו על קידום ”החוק למיגור השקיות”

שר הכלכלה, ח”כ נפתלי בנט והשר להגנת הסביבה, ח”כ עמיר פרץ, הודיעו, כי סיכמו על קידום החוק ל’מיגור שקיות הגופייה’. השר בנט יסיר את הערר שהגיש על החלטת ועדת השרים לחקיקה לתמוך בחוק וההיטל על כל שקית יירד. 
בהתאם למתווה שהושג, ההיטל אותו יידרשו הצרכנים לשלם על השקיות יעמוד על 30 אגורות ואחרי שנתיים יירד ל-20 אגורות. ארבע שנים מרגע כניסת החוק לתוקף יירד שוב ההיטל ויעמוד על 10 אגורות באופן קבוע. רשתות השיווק לא יוכלו למכור שקית גופייה בפחות מגובה ההיטל.
שר הכלכלה, נפתלי בנט: “אין מחלוקת על חשיבותו של חוק השקיות, אך דרשנו לממש אותו בלי לפגוע בצרכן באופן לא מידתי. בסיכום אליו הגענו עם השר להגנת הסביבה, הופחת סכום ההיטל כפי שנדרש על ידינו בערר ל-10 אגורות. אני מאמין שבכל החלטה שאנו מקבלים כממשלה וכמחוקקים, הפחתת נטל יוקר המחיה צריכה לעמוד לנגד עינינו וכך נהגתי גם כאן”.
השר להגנת הסביבה, ח”כ עמיר פרץ: “השימוש בשקיות הגופייה הפך להתמכרות שהפכה לתלות מסוכנת ומזהמת. כעת כל הממשלה מאוחדת למיגור מפגע השקיות ולהצבת ישראל בשורה אחת עם המדינות המתקדמות ביותר בתחום. אני רגיש לטענות יצרני השקיות בישראל ואדאג שיפוצו על מנת שלא ייגרם להם נזק והם יהיו חלק מהתשובה בשוק החדש שייווצר”.


פי.סי.חץ