כנס המדבור הבינלאומי משך 500 משתתפים מכל העולם

כנס המדבור הבינלאומי משך 500 משתתפים מכל העולם

מעל 500 משתתפים מכ-60 מדינות נטלו חלק בכנס המדבור הבינלאומי החמישי של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. במהלך הכנס הוצגו החידושים המחקריים המובילים בתחום, יופיעו נציגי ממשל בולטים מרחבי העולם שיחשפו שיטות עבודה מומלצות באזורים צחיחים ומדבריות, במטרה לייצר שיתופי פעולה מתמשכים, ובנוסף ישתתפו באירוע , בין היתר, נציגי תעשיות ופעילים סביבתיים. 
העלייה בכמות האזורים הצחיחים בארץ ובעולם מאיימת על אספקת המזון  למיליארדי אנשים, על כן, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב יצרה כנס מעשי וייחודי המציע מומחיות ייחודית של המכון לחקר המדבר על שם יעקב בלאושטיין לצד מומחים רבים מרחבי העולם. 
הכנס השנה שנערך בחסות האו”ם, התמקד בקיום קרקע בריאה ואנשים בריאים, במהלכו יישקלו תהליכים טבעיים מעשה ידי אדם, כמו גם יחסי הגומלין בין אזורים צחיחים ואנשים בתוך מסביב להם. מפגשים נוספים יתקיימו במגוון רחב של נושאים הקשורים לחיים ברי-קיימא באזורים מדבריים ואמצעים לטיפול במדבור.
הכנס כלל שלושה ימים של פנלים ודוברים, ביניהם היועץ המיוחד ל-UNCCD (אמנת האו”ם למאבק במדבור) סרחיו סלאיה, כמו גם המזכ”ל לשעבר לוק נקדג’ה. בנוסף הוועדה של UNCCD למדע ומדיניות (SPI) בראשותו של פרופ’ אוריאל ספריאל התכנסה במהלך האירוע במטרה לפרסם הצהרה המבוססת על דיוני הכנס.


פי.סי.חץ