תהל תקים מתקן לטיפול במים ומערכת שאיבה ברוסיה

תהל תקים מתקן לטיפול במים ומערכת שאיבה ברוסיה

 
תהל, שבבעלות קרדן ן.וי (98%), חתמה על הסכם לתכנון והקמה של מתקן לטיפול במים ומערכת שאיבה בעיר יקוצק ברוסיה. העסקה נחתמה עם הרפובליקה של יקוצק והיקפה עבור תהל מסתכם בכ-67 מיליון דולר, כאשר על פי ההסכם, 15% מהסכום ישולמו כמקדמה בתוך 21 יום.
הפרויקט יבוצע במתכונת של אחריות מלאה עד ההפעלה (Turn Key) והוא צפוי להימשך כ-40 חודשים. עיקר המימון לפרויקט יינתן על ידי הבנק האירופאי לשיקום ופיתוח, EBRD , והיתרה תמומן על ידי הרפובליקה של יקוצק.
לצורך הקמת המתקן יעשה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, הנדרשת לאור תנאי האקלים בעיר, שהיא מהקרות בעולם. בין היתר, תוקם מערכת שאיבה שתיבנה על נהר הנותר קפוא במשך רוב ימות השנה.
בעקבות חתימת ההסכם, עומד סך ההזמנות החדשות שקיבלה חטיבת הפרויקטים של תהל רק בשנת 2014 על למעלה מ-220 מיליון דולר. כל ההזמנות מיועדות לביצוע מיידי, ללא צורך בארגון מימון, השלמת סגירה פיננסית או התניה באישורי ממשל כלשהם.
ההסכם שעליו חתמה תהל מגיע כשבוע לאחר שקרדן אן.וי הודיעה על עסקה משמעותית נוספת של חברה בת שלה, כאשר קרדן לנד צ’יינה, המרכזת את פעילות הנדל”ן בסין, מכרה את אחזקתה בקניון צ’נגדו תמורת כ-72.6 מיליון אירו.
סער ברכה, מנכ”ל תהל: “פרויקט זה ממחיש שוב את היכולות ההנדסיות ויכולות הביצוע הייחודיות של תהל, שבאות לידי ביטוי בתכנון וביצוע פרויקט כה מורכב הנדסית, במתכונת של אחריות כוללת, בתנאים סביבתיים חריגים. הצורך העולמי בפתרונות טיפול במים בשווקים האסטרטגיים בהם אנו פועלים נמצא בעליה מתמדת, ותהל היא אחת הנהנות העיקריות מכך”.
שוקי אורן, מנכ”ל קרדן אן.וי ויו”ר תהל: “העסקה היא אבן דרך נוספת במימוש הפוטנציאל הרב הקיים בחברות התפעוליות של קרדן בכלל, ובתהל בפרט, אשר יאפשר לנו, להערכתי, להציף ערך בפעילויות אלה”. 
 


פי.סי.חץ