אלקטרה התקינה 224 מזגנים עבור השוהים במתקן חולות

אלקטרה התקינה 224 מזגנים עבור השוהים במתקן חולות

גל הקור שפקד את ישראל בחודש שעבר גרם סבל רז בקרב מבקשי המקלט מאפריקה, השוהים במתקן חולות בנגב, הנעדר כל אמצעי חימום בחדרים. בעקבות כך הוגשה עתירה לבג”ץ על ידי ארגוני זכויות אדם ובה נדרשה המדינה להורות על אספקה מידית של אמצעי חימום לכל אחד מחדרי המגורים של השוהים במתקן. 
היועץ המשפטי לממשלה אישר את הבקשה ותוך זמן קצר בוצעה פנייה לחברת אלקטרה, שהינה הספקית הבלעדית של אמצעי קירור וחימום למתקני הכליאה של השב”ס ברחבי הארץ. 
דרישת העבודה של השב”ס כללה התקנת 224 מזגנים בתפוקה של 2.5 כ”ס תוך חמישה ימי עבודה בלבד תוך שימת דגש על חיסכון בחשמל. מעבר למתקן חולות ביקש השב”ס את התקנתם של 250 מזגנים במתקן נוסף. היקף ההשקעה הכולל של פרויקט המיזוג והחימום הינו 2 מיליון ש’’ח.
יגיל וייט,  מנכ”ל תשלובת מיזוג האוויר של אלקטרה, מסר כי “בדרך כלל בפרויקטים בסדר גודל כזה לא קיימת הגבלת זמן, אך הפעם בשל דרישת השב”ס לסיימו תוך זמן קצר, נדרשנו להפעיל חמישה צוותים סביב השעון, שעבדו בסנכרון מלא עם כל מערכי התשלובת לרבות השינוע, הלוגיסטיקה והרכש”.
כחלק מהרצון לצמצם את צריכת החשמל של מערך המזגנים הותקן בכל חדר גלאי נוכחות, המכבה באופן אוטומטי את המזגן ברגע שהחדר ריק מאדם. הייעוד של הגלאי כנראה לא היה ברור לפליטים שחשבו כי מדובר במצלמה נסתרת ושברו בתחילה חלק מהגלאים.
 


פי.סי.חץ