עובדי תחנת הכוח ’OPC - רותם’ ייוצגו על ידי ההסתדרות

עובדי תחנת הכוח ’OPC - רותם’ ייוצגו על ידי ההסתדרות

יו”ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף הודיע למנכ”ל חברת ’OPC - רותם’, גיורא אלמוגי, כי ההסתדרות הינה הארגון היציג בקרב עובדי החברה. מההסתדרות נמסר כי עובדי תחנת הכוח, שבבעלות עידן עופר והחברה לישראל, התאגדו בהסתדרות במטרה לגבש הסכם קיבוצי שיסדיר את תנאי עבודתם ויבטיח את ביטחונם התעסוקתי.
חברת ’OPC - רותם’, הממוקמת במישור רותם שבנגב, היא תחנת הכוח הפרטית הראשונה והגדולה בישראל. החברה מייצרת חשמל על בסיס טכנולוגיה של מחזור משולב OPC. החל מיולי 2013 מספקת תחנת הכוח חשמל לרשת החשמל הארצית וללקוחות שונים במשק ובהם: בתי הזיקוק בחיפה, עזריאלי, אינטל ועוד.
בישיבת ההנהגה שהתקיימה בבית ההסתדרות עדכן יו”ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, את חברי ההנהגה בנוגע להתאגדות העובדים החדשה ואמר: “לראשונה ההסתדרות תשמש כארגון היציג של עובדי תחנת כוח פרטית, שאינם חלק מחברת החשמל. עובדי ’OPC - רותם’ מצטרפים היום לשורה ארוכה של עובדים בארגונים וחברות שבחרו בהסתדרות כארגון היציג שלהם. הבחירה אינה מקרית. העובדים בישראל הבינו שיש בכוחם להשפיע ולהסדיר את תנאיהם, זכויותיהם וביטחונם התעסוקתי. כתוצאה מכך נרשמת לאחרונה בהסתדרות תנופת התאגדויות מרשימה. אנו רואים בכך הצלחה רבה שמצטרפת לשורה ארוכה של הישגים במאבק החברתי שאנו מקדמים לטובת צמצום פערים ושוויון.
במכתב שנשלח למנכ”ל החברה יחד עם למעלה משליש מטפסי ההצטרפות של העובדים, קרא מאיר בביוף, יו”ר ההסתדרות במרחב הנגב, למנכ”ל החברה, לתאם פגישה על מנת לפתוח בתהליך ההידברות ולהגיע להסכמות שיעוגנו בהסכם קיבוצי. בעקבות כך אמר היום בביוף: “חברת OPC- רותם היא חברה רווחית, אשר צפויה לגדול, להתרחב בעתיד ולעבור שינויים ארגוניים. כתוצאה מכך, החליטו העובדים לקחת את גורלם לידיהם ובאמצעות התאגדות להסדיר את תנאי העסקתם ולדאוג לביטחונם התעסוקתי. אנו נחושים להשלים את התהליך עד לחתימה על הסכם קיבוצי”.
 
 


פי.סי.חץ