איזי אנרגיה רכשה חברה ישראלית למיחזור אשפה

איזי אנרגיה רכשה חברה ישראלית למיחזור אשפה

 
חברת איזי אנרגיה הציבורית, שפועלת כיום כשלד בורסאי, חתמה על הסכם לרכישת הבעלות המלאה בחברת אינפימר טכנולוגיות, הפועלת בתחום מחזור האשפה ואספקת חומרי גלם לתעשיית הפלסטיק.
אינפימר טכנולוגיות נמצאת בבעלות יובל וטל תמיר (84.5%) ואייל אילון (15.5%), ופיתחה טכנולוגיה ייחודית המאפשרת טיפול באשפה ביתית לא ממויינת והפיכתה לחומר גלם לתעשיית הפלסטיק - הקרוי “אינפימר”. החברה ביצעה תהליכי יצור מוצלחים שבעקבותם נחתם הסכם אספקה עם לקוח ראשון.
על פי תנאי העסקה, הכפופה לאישור אסיפת בעלי המניות של איזי אנרגיה, תרכוש איזי את מלוא מניותיה של אינפימר טכנולוגיות תמורת הקצאת מניות לבעלי אינפימר טכנולוגיות לפי שווי חברה של 8 מיליון דולר. לאחר ההקצאה, יחזיקו בעלי אינפימר טכנולוגיות כ-71.3% ממניות איזי, ואילו ד”ר אורן זהבי, בעליה הנוכחי של איזי, יחזיק בכ-12.5% ממניות החברה. בקופתה של איזי, לאחר השלמת העיסקה, שתכלול גם רכישת מניות מזהבי, יהיו כ-2.5 מיליון דולר, סכום שיאפשר לחברה להקים קו יצור ראשון ולהתחיל ביצור ללא צורך בגיוס כספים נוספים.
אינפימר טכנולוגיות הוקמה על ידי בני הזוג יובל וטל תמיר בשנת 2013. החברה רשמה פטנט בארה”ב. כאמור, חתמה החברה על הסכם לאספקת חומר הגלם– עם חברה מובילה בתחום הפלסטיק. במסגרת ההסכם הלקוח הוציא הזמנות לחומרים בהיקף של כ-4 מיליון דולר. יתרון משמעותי לחומר הגלם “אינפימר” נובע מהאפשרות להשתמש בו בקווי יצור קיימים בתעשיית הפלסטיק בלי צורך בהתאמות. בכוונת החברה להקים קו ייצור ראשון, שיחל בפעילות עוד השנה במטרה לספק את הזמנות הלקוח.


פי.סי.חץ