שותפים לשעבר ברשת אבי סופר תובעים פיצויים

שותפים לשעבר ברשת אבי סופר תובעים פיצויים

שלמה אמינוב וסאלי טחן, שותפים לשעבר של אבי סופר במספר סניפים ברשת מכשירי החשמל המצליחה, הגישו לאחרונה תביעה נגד הרשת וגם אבי סופר עצמו בטענה שהלה נישל אותם מחלקם באותן חנויות. אמינוב וטחן תובעים מסופר פיצוי של 3.045 מיליון שקל ו-2.678 מיליון שקל בהתאמה.
לטענת התובעים הם נושלו מחלקם בחנויות המשותפות, “תוך שימוש בכוח פיזי שמנע את המשך כניסתם לחנויות המשותפות, בהפצת דברי בעל ושקר אודות התובעים ופועלים”, כך נטען.  בכתב התביעה שהגיש עו”ד עדי כרמלי.
בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, נטען כי משנת 2006 הועסק עבד אמינוב ברשת אבי סופר, תחילה כמחסנאי ולאחר מכן כעובד במחלקת ההזמנות. בשנת 2008 החלה השותפות העסקית בין הצדדים, ובשיאה החזיקו השלושה בבעלות משותפת 3 חנויות: בהרצליה, ברמת השרון ובבת ים - כשהאחרונה הועתקה בהמשך לתל אביב.
מכתב התביעה עולה כי במהלך התקופה נוצרו בין השותפים מחלוקות עסקיות שונות, עד שבחודש יולי 2014 הודיע סופר לשני התובעים כי אין בכוונתו לשלם את חלקם בחנויות המשותפות, “כיוון שלשיטתו התובעים שמו ידם במעל”.  עוד נטען כי סופר החליף את המנעולים בחנויות המשותפות, שינה את קוד האזעקה והודיע לעובדי החנויות המשותפות שהתובעים לא קשורים עוד לחנויות אלו. עוד טוענים התובעים, כי סופר גם הגיש נגדם תלונה במשטרה, ומכר את חלקם בחנויות המשותפות. 
“בדרך קלוקלת זו, נזרקו התובעים מהחנויות המשותפות כאילו היו סרח עודף, נותרו ערום ועריה, ללא הכנסות, וכאשר שמם הטוב נפגם בצורה כזו, שסופר דאג כי לא יוכלו להמשיך ולעבוד עוד בתחום מכירת מוצרי חשמל”, נכתב בתביעה. 
רשת אבי סופר מונה למעלה מ-30 סניפים ברחבי הארץ ומתמחה במכירת מוצרי חשמל ביתיים כגון מזגנים, מקררים, מכונות ומייבשי כביסה, תנורים ועוד.


פי.סי.חץ