שתי תחנות כח יוקמו בפארק תעשייה קיסריה

שתי תחנות כח יוקמו בפארק תעשייה קיסריה

 
שתי תוכניות להקמת תחנות כוח קטנות, המוסקות בגז טבעי בהיקף ייצור של עד 14 מגאוואט הוגשו לאחרונה לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז חיפה. 
תחנה אחת תוקם בחלק הצפוני של הפארק בסמוך לתחנת הרכבת בשטח שחלקו בשטח שיפוט המועצה המקומית פרדס חנה כרכור ותחנה שנייה, תוקם בסמוך למפעל איטונג, בשטח גלילי, על-פי “מגזין המושבות”. 
תחנות הכוח יוקמו על ידי החברה לפיתוח קיסריה וחברת גלובל פאואר והן עתידות לפעול בשיטת קוגנרציה (ייצור חשמל והפקת חום), והן יספקו את מרבית צריכת החשמל ואת כל צריכת האנרגיה התרמית בפארק, כולל קיטור שיחליף את השימוש בדלקים מזהמי סביבה ואוויר.
בחברה לפיתוח קיסריה מעריכים כי זמינות הגז הטבעי באזור קיסריה צפויה בתוך 18-30 חודשים על בסיס מערכת הולכת גז ארצית, וחיבור הצרכנים לאספקה שוטפת תתאפשר בתוך כ-3-6 שנים.  
“אנחנו מחפשים כל הזמן הזדמנויות לממש את ייעודו של פארק העסקים והתעשייה קיסריה כ’פארק טוב יותר לעולם טוב יותר’. מהפיכת הגז הטבעי שמגיעה לפארק מהווה יתרון תחרותי וסביבתי נוסף של הפארק הנפלא שלנו לתעשייה בישראל”, אמר מיכאל כרסנטי, מנכ”ל החברה לפיתוח קיסריה.
כרסנטי ציין כי מעבר להפחתת זיהום האוויר הנוצר משריפת דלקים, תחנות הכוח המונעות בגז יאפשרו לעסקים ולמפעלים בפארק “ליהנות מתעריף חשמל מוזל בצורה משמעותית מתעריפי חברת החשמל וכמו כן ייהנו המפעלים מקיטור שיחליף את השימוש בדלקים יקרים ויחסוך לתעשיינים בפארק בצורה משמעותית את עלויות הייצור”.
 
 


פי.סי.חץ