מטה אשר זכתה בפרס המקלטים הכי טובים של המועצות האזוריות

מטה אשר זכתה בפרס המקלטים הכי טובים של המועצות האזוריות

בפיקוד העורף נערכים לאפשרות של הסלמה דרמטית נוספת, דוגמת זו של ‘צוק איתן’ ומדרבנים את הרשויות לפעול למען שימור המקלטים, הקפדה אל תחזוקתם הנאותה וציודם בדרך שתשרת את התושבים, אם חלילה ייאלצו להתפנות אליהם. 
להשגת מטרה זו התקיימה השנה בדיקה רחבת היקף של המקלטים הציבוריים וזאת כחלק מתחרות כלל ארצית. לבדיקה היו שותפים פיקוד העורף, יחד עם המועצה לישראל יפה. הביקורות נערכו במהלך 2014. אנשי פיקוד העורף והמועצה לישראל יפה בדקו את החזות החיצונית של המקלטים ואת מצבם בפנים. בין היתר נבדקו התחזוקה, מערכות אוורור, אינסטלציה, תקינות דלתות וחלונות הביטחון ועוד. במהלך הסיורים בשטח נבדקו גם הטיפוח והאסתטיקה הסביבתית, אמצעי עזרה ראשונה, מערכות כיבוי ומערכות תקשורת. בתום הבדיקות המדוקדקות נמצאה מטה אשר כמועצה האזורית הזכאית לפרס המועצות האזוריות וזכתה לאות לצד יישובים כמו פתח תקווה, עכו, קריית שמונה, המועצה המקומית מיתר וגן שמואל.
ראש המועצה, יורם ישראלי וקב”ט מטה אשר, ישי עפרוני, קבלו את האות לו זכתה המועצה. יורם ישראלי נשא דברים בשם מטה אשר ובשם כלל המועצות האזוריות. “מטה אשר זכתה בשנים האחרונות לציונים מעולים בכל תרגילי החירום בהם השתתפנו,” אמר ישראלי. “ההצטיינות הזו היא לא משהו שנחמד להשיג, אלא חובה. אנו חיים בסמוך לגבול הצפון ותמיד היינו בשטח שנמצא בסיכון מוגבר. מטה אשר תמשיך להיות הטובה ביותר גם בתחום המיגון לתושביה.”
מחלקת המיגון של פקע”ר עורכת כ-5,000 ביקורות בשנה במקלטים ברחבי הארץ, ללא קשר לתחרות המקלטים. את הביקורות עורכים באמצעות אפליקציית מי”ה (מיכון המיגון), שפותחה עבור ביקורת מקלטים והעברת המידע ישירות אל מחשבי פיקוד העורף. אלוף פיקוד העורף, אייל אייזנברג שיבח את מטה אשר והרשויות הנוספות שזכו באות. “רשות מקומית שמשקיעה במקלטים תורמת לסביבה תומכת בשעת רגיעה ומבטיחה מענה בשעת חירום. עלינו להיות מוכנים לכל תרחיש ולכל אתגר ולכן עלינו לפעול ביעילות ולהתכונן לא למלחמה שהייתה, אלא לזו שעלולה להגיע.


פי.סי.חץ