קנס כבד הוטל על פועלים שזיהמו את הכנרת

קנס כבד הוטל על פועלים שזיהמו את הכנרת

 
פועלים שנשכרו לבצע עבודות על חופי הכנרת גרמו לזיהום הקרקע והמים וישלמו 42,500 שקל קנס. 
במסגרת עסקת טיעון הרשיע בית משפט השלום בנצרת את הפועלים בזיהום מי הכנרת בשמן, בפגיעה מאסיבית בקרקע של הכנרת ובעקירת צמחייה טבעית. 
העבירות בוצעו בשנת 2011 כשהנאשמים נשכרו לביצוע עבודות ניקוי וכיסוח בחלקת אדמה על חופי הכנרת. בתנאי ההיתר, שניתן על ידי מנהלת הכנרת, נקבע כי העבודות יבוצעו באופן ידני בלבד וללא כלים מכניים. לאחר ביצוע העבודות לא פינו הנאשמים את הגזם במועד והשלימו את עבודות הפינוי באמצעות מחפרון, בניגוד להיתר, תוך פגיעה בתשתית הטבעית ובקרקע הכנרת. במהלך העבודות שקע המחפרון בבוץ ובנסיון לחלצו נקרע צינור ושמן נשפך וזיהם את מי הכנרת וסביבתה.
הנאשמים הורשעו על ידי לילי יונג-גפר, סגנית נשיא בית משפט השלום בנצרת, בעבירות על חוק הסביבה החופית ואיסור לכלוך והשלכת פסולת ברשות הרבים והקנס ישולם לקרן לשמירת הניקיון.
מתוך פסק הדין: “אין צורך להכביר מלים באשר לעוצמתו של האינטרס המוגן של שימור משאב הטבע, אולי החשוב ביותר במדינת ישראל, ולמצער מן החשובים שבה, זאת לא רק כמקור מים אלא גם כאתר המכיל מגוון רב מאוד של צמחייה ובעלי חיים, אשר הפגיעה בהם קלה משימורם. בנסיבות אלה, אין ספק כי יש להטיל עונשים על אותם עבריינים אשר יהוו הן מענה הולם למעשיהם והן יסוד מרתיע מפני מעשים דומים בעתיד”.
על אחד הנאשמים נגזר קנס בסך 30,000 אלף שקל התחיבות להימנע מעבירה באותתו סכום ומאסר על תנאי של 3 חודשים, והתנאי הוא שהנאשם לא יעבור במשך 3 שנים עבירה מאלה שבהן הורשע.
על הנאשם השני נגזר קנס בסך 12,500 שקל התחייבות להימנע מעבירה בסך 15,000 שקל ומאסר על תנאי של 2 חודשים, והתנאי הוא שהנאשם לא יעבור במשך 3 שנים עבירה מאלה שבהן הורשע.
 


פי.סי.חץ