שני מפעלים מבוססי גז טבעי יוקמו בפארק נאות חובב

שני מפעלים מבוססי גז טבעי יוקמו בפארק נאות חובב

 
לאחר דיונים של למעלה משנתיים, הודיע ראש המועצה המקומית תעשייתית נאות חובב, אנדריי אוזן על הקמתם של שני מפעלים גדולים המבוססים על הגז הטבעי המגיע לפארק. 
מדובר בשני מפעלים - מפעל לייצור מתנול של חברת דור כימיקלים בראשות היזם גיל דנקנר ומפעל DME לייצור תחליפי דלקים בהובלת היזם אייל ארליך. שני המפעלים יתפרשו על שטח כולל של כ-600 דונמים והם מוקמים בהשקעה כוללת של כ-2 מיליארד דולרים. המפעלים החדשים צפויים להיות לעוגן כלכלי ותעסוקתי משמעותי בנאות חובב בפרט ובאזור הנגב בכלל. 
המפעלים החדשים צפויים להעסיק יחד כ-1,000 עובדים בהעסקה ישירה ולייצר עוד אלפי משרות במעגלים השונים. 
אוזן ציין כי מפעלים אלו הינם התוצר הראשון של תעשייה מבוססת גז טבעי שצפויה לאכלס חלק משמעותי במתחמי התעשייה החדשה המפותחים בימים אלו על ידי מועצת נאות חובב בשיתוף עם משרד הכלכלה ורשות מקרקעי ישראל. 
מנכ”ל המועצה, אמנון בן דהן מסר כי בהמשך צפויים לקום מפעלים נוספים שיתבססו על הגז הטבעי שמספק כבר היום אנרגיה נקייה למפעלי התעשייה ובפארק. בנוסף צפויים לקום מפעלים שיתבססו על תוצרי המתנול - בהתאם לעקרון הסינרגיות לפיו עובד הפארק האקו-תעשייתי נאות חובב, ובכלל זה המשך פיתוח של תעשיות ומתקנים מתחום האנרגיות המתחדשות.
בהתאם למגעים שהתקיימו ולמיקומו של הפארק האקו תעשייתי נאות חובב, המפעלים החדשים ייהנו  ממלוא סל ההטבות של אזור פיתוח א’ - בהתאם לקריטריונים בהם עומד המפעל המתוכנן.


פי.סי.חץ