יבואני רכב נקנסו בגין אי פרסום נתוני זיהום אוויר

יבואני רכב נקנסו בגין אי פרסום נתוני זיהום אוויר

המשרד להגנת הסביבה קנס שלוש סוכנויות ליבוא רכב בסכום מצטבר של מעל ל-640 אלף שקל בעקבות הפרות בפרסום רמות זיהום וצריכת דלק ברכבים חדשים כנדרש בחוק אוויר נקי.
חברת “מכשירי תנועה”, יבואנית רכבי “פורשה”, נקנסה ושילמה 137 אלף שקל בגין אי גילוי דרגות זיהום האוויר של מספר דגמים של רכבי היוקרה “פורשה” באתר הבית של הרכב. כל קבוצת הרכבים אודותיהם לא פורסמו נתוני זיהום באוויר נמצאים בקבוצת הרכבים המזהמים ביותר שדרגתם היא 12-15 במדד זיהום האוויר.
חברת “איילון מוטורס”, יבואנית רכבים מתוצרת “פורד”, נקנסה בסכום של 366 אלף שקל בעקבות פרסום שישה כלי רכב, בעיתון מקומי ללא הצגת נתוני צריכת הדלק והצגת נתוני זיהום האוויר שלא בהתאם לחוק. 
כל הרכבים שפורסמו הינם בדרגת זיהום 15, דרגת הזיהום הגבוהה ביותר. מדובר בהפרה שניה של החברה על חוק אוויר נקי בשנתיים האחרונות ולכן נקט המשרד להגנת הסביבה וחייב את היבואן בכפל קנס.
חברת “דוד לובינסקי”, יבואנית “פיג’ו” ו”סיטרואן”, נקנסה ושילמה 137 אלף שקל בעקבות פרסום רכב “פיג’ו” כפרסומת באתר “יד 2”, ללא גילוי דרגת זיהום הרכב כפי שנדרש בחוק. הרכב שפורסם מדורג כ-15 במדד הרכבים המזהמים, רמת הזיהום הגבוהה ביותר.
המשרד להגנת הסביבה הורה ליבואנים לפרסם לציבור את דבר הטלת הקנס בעיתונות היומית המופצת בתפוצה ארצית. במודעה שתפורסם במימון היבואנים ומטעמם תיכלל מהות הקנס שהוטל, את סכומו ונסיבותיו.
המשרד להגנת הסביבה ימשיך לאכוף את כל סעיפי חוק אוויר נקי על מנת להביא לידיעת הציבור את ההשלכות הסביבתיות שברכישת רכבת חדש.


פי.סי.חץ