מרבית הערים  הגדולות בסין סובלות מזיהום אוויר

מרבית הערים הגדולות בסין סובלות מזיהום אוויר

קרוב ל-90% מהערים בסין סבלו במהלך שנת 2014 מזיהום אוויר, כך עולה מנתונים שפרסם המשרד להגנת הסביבה. עם זאת, בהשוואה לשנת 2013 הרי שנרשם שיפור מסוים.  עוד עולה מהנתונים, כי רק 8 מתוך 74 הערים בהן נבדקה איכות האוויר אכן עמדו בסטנדרטים הלאומיים בתחום במהלך השנה שחלפה. 
בשנת 2013 רק 3 ערים, חאיקואו, להאסה וג’וֹאוּ-שאן, הצליחו לעמוד בסטנדרטים של איכות האוויר. לעומת זאת, בשנת 2014 שחלפה הצטרפו לרשימה זאת גם שנג’ן, חוּיג’וֹאוּ וג’וּחאי שבדרום מחוז גואנגדונג, כמו גם העיר פוּג’וֹאוּ שבמחוז פוג’יין הסמוך. מעניין לציין, כי בייג’ין לא נמנית ברשימת 10 הערים המזוהמות או הנקיות ביותר. 
מבין 10 הערים המזוהמות ביותר, 7 נמצאות במחוז חביי, המקיף את בייג’ין, ובו נמצאים גם מפעלים תעשייתיים רבים. 
ממשלת סין הכירה כבר בצורך לטפל במחוז חביי, והיא הציבה יעדים לקיצוץ בצריכת הפחם וכן סגרה מפעלים מזהמים. עם זאת, המחוז נאבק למצוא דרכים אחרות בהן יוכל להמשיך ולהתפתח. 
לדברי המשרד, הרמה הממוצעת השנתית של מדד PM2.5 הגיעה ל-93 מיקרוגרמים לכל מטר מעוקב בבייג’ין, חביי וטיינג’ין. הרמה הרצויה שנקבעה על-פי המשרד עומדת על 35 מיקרוגרמים, אך סין לא צפויה להגיע לכך זאת לפני שנת 2030 (מדד PM2.5 הוא קנה מידה לדירוג מידת זיהום אויר, המודד כמה מיקרוגרמים של חלקיקים בגודל 2.5 מיקרומטרים ומטה מצויים בנפח של מטר מעוקב).
 


פי.סי.חץ