תהל תקים מערכת אספקת מים ל-131 ישובים בהודו

תהל תקים מערכת אספקת מים ל-131 ישובים בהודו

 
חברת תהל מהנדסים יועצים, חברה בת בשליטת קרדן המוחזקת על ידה בעקיפין, חתמה על הסכם עם ממשלת מדינת קרנטקה שבהודו לתכנון, הקמה והפעלה של מערכת אספקת מים ל-131 כפרים וישובים במדינה.
הפרויקט, במתכונת אחריות כוללת (Turn-key) מורכב משני שלבים; שלב התכנון והביצוע שיארך 30 חודשים, ויכלול תכנון והקמה של מערכת תפיסת המים, רשת צנרת הולכה לאורך 600 ק”מ, מתקן טיפול ושמונה מאגרי מים, והשלב השני, להפעלה ואחזקת המערכת, אשר יארך 60 חודשים.
יצויין כי זהו הפרויקט הראשון בסוג ובהיקף זה שמבצעת תהל בהודו. התמורה הכספית שתשולם לתהל עבור הפרויקט עומדת על סך של כ-67 מיליון אירו (כ-4.7 מיליארד רופי).
למעלה מ-80% מהתמורה תשולם עבור ביצוע החלק הראשון של הפרויקט, אשר ממומן בחלקים שווים על ידי הממשלה המרכזית של הודו וממשלת מדינת קרנטקה.
תהל תחל בביצוע הפרויקט מייד לאחר קבלת מקדמה בסך של 5% מסכום התמורה, אשר צפויה להיות משולמת בחודש הקרוב.
סער ברכה, מנכ”ל קבוצת תהל: “הפרויקט במדינת קרנטקה הוא שלב נוסף ומהותי במימוש האסטרטגיה של תהל בהודו. מדובר בפרויקט דגל של הממשלה, שהוא חלק מתוכנית רחבה יותר לשפר את מערכת אספקת המים לתושבים. בשוק ההודי יש הערכה עצומה ליכולת של תהל לשלב בפרויקטים תכנון ייחודי ולתת פתרון מערכתי וכולל לבעיות חוסר המים ההולכות ומתגברות במדינה, ואני בהחלט צופה המשך גידול בפעילות הקבוצה בהודו”.
תהל אינטרנשיונל היא זרוע הפעילות של קבוצת קרדן אן.וי בתחום התשתיות.  עיקר פעילותה נעשית באמצעות Tahal Group B.V, העוסקת בייזום, תכנון, ביצוע ותפעול פרויקטים בתחום תשתיות המים, פיתוח חקלאי, גז וסביבה ביותר מ- 20 מדינות. 


פי.סי.חץ