ארבעה תלמידי תיכון התעלפו במטוס  בשל תקלה במיזוג

ארבעה תלמידי תיכון התעלפו במטוס בשל תקלה במיזוג

ארבעה תלמידי תיכון התעלפו לאחרונה במטוס של חברת התעופה הפולנית “אנטר אייר”, בעת שהמתינו למעלה משעתיים להמראה שהתעכבה בשל תקלה במערכת ההתנעה של המטוס דבר שמנע את הפעלת מערכת המיזוג במטוס. 
הטייס ניסה מספר פעמים להתניע את המטוס, אך כשל במשימה פעם אחר פעם. הנוסעים נאלצו להמתין בחום, בסבלנות שהלכה ופקעה, עד שהובאה למקום מערכת התנעה חיצונית. התלמידים הישראלים שהיו בדרכם למסע למחנות ההשמדה בפולין, סבלו מאוד מהטמפרטורות הגבוהות ששררו במטוס וארבעה מהם, תלמידי כיתות י”א ו-י”ב מבתי ספר בערד ובחיפה התעלפו.
אחת הנערות פונתה באמבולנס. נערה אחרת נזקקה לטיפול נגד אסתמה וקיבלה יחד עם שני נערים נוספים טיפול רפואי מהצוות הרפואי בנמל התעופה. רק כעבור כשמונה שעות של עיכוב המריא המטוס ליעדו בוורשה.
מחברת התעופה הפולנית נמסר כי המטוס הגיע באיחור לישראל, ונחת בשלב שנמל התעופה כבר היה סגור להמראות ולכן לא המריא בשעה היעודה - 1:00. כתוצאה מכך שונתה שעת ההמראה ל-5:00, אלא שלאחר שכל הנוסעים עלו למטוס התגלתה התקלה במערכת ההתנעה וההמראה נדחתה בלמעלה משעתיים. “נכון שהנוסעים ישבו במטוס בלי מזגן, אבל המטוס היה אמור להמריא וכשהתברר שיש תקלה אף אחד מצוות השירות הקרקעי לא נתן הוראה לפנות אותו”.
מנמל התעופה בן גוריון נמסר כי “הנערים טופלו על ידי צוותי הרפואה. לאחר שהתאוששו הם המשיכו עם חבריהם בדרכם לפולין”.
 
 


פי.סי.חץ