ארבעה מפעלים במפרץ חיפה יחוברו לראשונה לגז טבעי

ארבעה מפעלים במפרץ חיפה יחוברו לראשונה לגז טבעי

השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, נפגש לאחרונה עם שורה של גורמים באזור מפרץ חיפה על מנת לזרז את הקמתם של שני קווי חלוקה לגז טבעי (בלחץ נמוך) עבור ארבעה מפעלים באזור.
כאשר נודע לשר כי חיבור המפעלים באזור מפרץ חיפה מתעכב, הוא נפגש עם מנכ”ל חברת מרימון גז טבעי האחראית להקמת רשת החלוקה באזור חיפה והגליל ופנה לראש העיר קריית אתא, לחברת נמלי ישראל, לרשות לשיקום נחל הקישון ולרשות ניקוז ונחלים קישון על מנת שיתאמו בניהם את זירוז הגשת התוכנית לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בחיפה, הממונה על אישור התוואי של קווי החלוקה.
בעקבות פניית השר כינס יו”ר הוועדה, אלוף במיל יוסף מישלב את הוועדה וזו אישרה את התוואי של שני הקווים הראשונים לגז טבעי במפרץ חיפה. מאלו תמשיך רשת של קווים נוספים שיעבירו גז טבעי בהמשך לעשרות מפעלים נוספים באזור. אישור הוועדה המחוזית נותן “אור ירוק” להתחלת העבודות להקמת הקו שיסתיימו בעוד כשמונה חודשים.
הגז הטבעי מזהם פחות את האוויר ולכן המשרד להגנת הסביבה פועל בחודשים האחרונים על מנת לעודד מפעלים להתחבר לחלוקת גז ולעבור לשימוש בו. במסגרת התוכנית לצמצום זיהום אוויר במפרץ חיפה, יגובשו תנאים חדשים לכ-15 מפעלים באזור שידרשו לצמצם פליטות גופרית ולהשתמש בגז טבעי במקום בחומרים מזהמים.


פי.סי.חץ