חברות ישראליות יסייעו בקידום פתרונות לבצורת הקשה בקליפורניה

חברות ישראליות יסייעו בקידום פתרונות לבצורת הקשה בקליפורניה

משלחת חברות ישראליות בתחום טיהור וניהול מערכות מים, ערכה לאחרונה סדרת מפגשים בחוף המערבי בארה”ב במסגרת שיתוף הפעולה המתהדק בין ישראל לקליפורניה בתחום המים, הנובע מהבצורת הקשה הפוקדת את המדינה.
הבצורת, שהחלה בראשית שנת 2013, היא הקשה ביותר בהיסטוריה המתועדת של האזור, ובדצמבר 2014 כבר דורגה כבצורת הקשה ביותר ב-1,200 השנים האחרונות. בפברואר 2014, לאחר 13 חודשים רצופים של בצורת הגיעה קליפורניה, לראשונה ב-54 השנים של קיום פרויקט משטר המים הממשלתי, למצב של מחסור באספקת מים. לקליפורניה חשיבות גבוהה כיצרנית חקלאית, שווי תעשיית החקלאות במדינה הוא כ-44.7 מיליארד דולר. 
המשלחת מישראל, שהורכבה מהחברות אטלנטיום, עמיעד וטריפל טי, קיימה פגישות עם חברות מזון וקמעונאיות מזון מובילות, תאגידי המים של לוס אנג׳לס וסן פרנסיסקו, שרת המים והחקלאות של קליפורניה ואנשי ממשל נוספים.
הפעילות אורגנה ביוזמת משרד הכלכלה - הנספחות המסחרית של מינהל סחר חוץ בחוף המערבי, ובשיתוף מכון היצוא הישראלי ו‘ניוטק’ - התוכנית הלאומית לקידום טכנולוגיות מים ואנרגיה מתחדשת במשרד הכלכלה. 
גילי עובדיה, הנספח המסחרי של מינהל סחר חוץ בחוף המערבי: “קליפורניה מתמודדת עם בצורת קשה לאחר מספר שנים שחונות. הבצורת כבר הובילה לשורה ארוכה של שינויים במדינת קליפורניה, החל מהשיח הציבורי בנדון, המודעות בקרב הציבור לחשיבות החיסכון במים, תיקוני חקיקה ואף הקצאת מקורות מימון, לרבות קרנות ממשלתיות, לאימוץ טכנולוגיות חסכוניות מכל העולם. תאגידי מים, חברות פרטיות וכמובן יחידות בממשל הפועלות במדינת קליפורניה, מחפשות דרכים להתייעל ולחסוך מים והדבר מהווה הזדמנות משמעותית עבור חברות ישראליות המתמחות בתחום. יש כאן רצון עז ונכונות לאימוץ טכנולוגיות ושיטות עבודה מישראל ואנו כאן בכדי לסייע לחברות הישראליות ולפתוח עבורן את הדלת לשיתופי פעולה עסקיים בתחום”.


פי.סי.חץ