מבקר המדינה: רמת חובב נמצאת היום בפלוס גדול

מבקר המדינה: רמת חובב נמצאת היום בפלוס גדול

מבקר המדינה, השופט (בדימוס) יוסף חיים שפירא ביקר לאחרונה בפארק האקו תעשייתי נאות חובב. 
במהלך הביקור התרשם מבקר המדינה ממודל המועצה הייחודי וקיבל סקירה מקיפה על התהליכים הסביבתיים הגדולים והייחודים שהמועצה הובילה יחד עם משרדי הממשלה והתעשייה בשנים האחרונות. בהמשך הביקור הוצגו בפני המבקר התוכניות העתידיות של המועצה ובראשן קליטת עשרות מפעלים חדשים לאזור, פתיחת מרכז המבקרים ע”ש אלי הורביץ, קידום מתחם תעשייה חדש למלאכה ותעשייה קלה וכמובן המשך שיקום מפגעי העבר והשלמת התהליכים הסביבתיים.  
במהלך הסיור בשטח הפארק הוצגו בפני מבקר המדינה המפעלים המחוברים לגז הטבעי, וראש המועצה הציג בפני המבקר את התהליכים הבירוקרטיים המורכבים שנדרשו לחיבור התעשייה לגז הטבעי. מבקר המדינה התייחס גם לנושא מתווה הגז הטבעי באומרו שהנושא לא פשוט וכי הציבור צריך לומר את דברו בעניין והפנה לדו”ח מבקר המדינה שפורסם. 
שפירא סיכם את הביקור ואמר: “הפסיקו להתנצל. רמת חובב התחילה במינוס והיום אתם נמצאים בפלוס גדול. מה שראיתי פה זה פשוט מחזור, ממש כמו בטבע. לא ניתן לייצר תרופה בלי חומרים שצריך לנטר ולטפל בהם. נושא הניטור שראיתי מרשים - יש מכשור מתאים ואמצעים מודרניים שלא ידענו בעבר. צריך להגדיל את מספר המפעלים שיגיעו הנה ואני מקווה שתמשיכו ותצליחו. ביקורת היא דבר חשוב ואני שמח שאתם עושים זאת. המשיכו לפעול בשקיפות ואחריות ציבורית”.
הפארק האקו תעשייתי נאות חובב הוא עוגן כלכלי מרכזי בנגב, ומתפרש על פני כ-25 אלף דונם. מאז שנת 2006 הושקעו בפארק למעלה מ-1.5 מיליארד ש’’ח בתהליכים סביבתיים ובטיפול במפגעי העבר. בפארק מתקיימת תנופת פיתוח, הקמת מפעלים חדשים, שדרוג תשתיות והקמת מתקני אנרגיה חלופית בהיקף של למעלה ממיליארד ש’’ח. במהלך חמש השנים הקרובות צפויים לקום עוד כ-20 מפעלים בשטח הפארק אשר ייצרו עוד כ-2,000 מקומות עבודה חדשים.
 


פי.סי.חץ