עליה ביבוא בכל מוצרי החשמל הלבנים והאלקטרוניקה

עליה ביבוא בכל מוצרי החשמל הלבנים והאלקטרוניקה

בחודש אוגוסט 2015 חלה עליה ביבוא בכל מוצרי החשמל הלבנים והאלקטרוניקה. במקררים נרשמה עליה ביבוא בשיעור של 18%, במכונות כביסה חלה עליה של כ-3.5%, במייבשי כביסה חלה עליה של 33%, במדיחי כלים חלה עליה של כמעט פי 3. כך עולה מנתוני רשות המיסים.
ניכרת עליה גם ביבוא מוצרי אלקטרוניקה בידורית. בטלוויזיות חלה עליה של 3% ומכשירי וידיאו ו-די.וי.די. בשיעור של כ-26%. במצטבר מתחילת השנה ניכרת עליה בכל מוצרי בני קיימא, אך לעומת זאת במוצרי האלקטרוניקה הבידורית חלה ירידה.
בחודש ספטמבר 2015 חלה ירידה ביבוא של רוב המוצרים בני קיימא, למעט מייבשי כביסה, בגלל מיעוט ימי עבודה בשל חגי תשרי שחלו בחודש ספטמבר (אשתקד חלו חגי תשרי בספטמבר ובאוקטובר). במקררים נרשמה ירידה ביבוא בשיעור של כ-25%, במכונות כביסה חלה ירידה  של כ-26%, במייבשי כביסה חלה עליה  של כ-71%, במדיחי כלים חלה ירידה של  כ-7%. ביבוא מוצרי אלקטרוניקה בידורית קיימת מגמה מעורבת, ביבוא טלוויזיות חלה ירידה של כ-39% ומכשירי וידיאו ו-די.וי.די. חלה עלייה בשיעור 0.6%. 
במצטבר מתחילת השנה, ניכרת עליה בכל המוצרים הלבנים מלבד מקררים, אך במוצרי האלקטרוניקה הבידורית חלה ירידה.
בנוסף, בחודשים ינואר - ספטמבר 2015, הסתכם יבוא כלי הרכב הפרטיים ב-164,781 כלי רכב, ירידה של כ-12% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
 


פי.סי.חץ