אלקטרה וצמח המרמן יבנו 745 דירות בחוף אכזיב

אלקטרה וצמח המרמן יבנו 745 דירות בחוף אכזיב

 
בעקבות דחיית ההתנגדויות של הארגונים להגנת הסביבה על ידי ועדות התכנון ועל ידי בתי המשפט, קבוצת אלקטרה וחברת הבנייה צ.מ.ח. המרמן יבנו במשותף 745 דירות בחוף אכזיב, מצפון לנהריה.
זו הפעם הראשונה שיוצאת לדרך שכונת מגורים על הים באכזיב ופרויקט מגורים ראשון של אלקטרה מחוץ לאזורי הביקוש העיקריים. הדירות יבנו בסמוך לים, והיזמים אומרים שהדבר חוקי, כיוון שעיריית נהריה אישרה את התב”ע לפני החלת חוק החופים (האוסר בנייה 300 מטר מחוף הים) בשנת 2003 .
השכונה החדשה שבונות אלקטרה מגורים וצמח המרמן תשתרע על פני כ-65 דונם. הפרויקט ייבנה כשכונה סגורה שתכלול 18 בניינים בגובה של בין 6-9 קומות כאשר על פי התכנון, כל דירה תשקיף אל הים התיכון.
כמו כן, הטיילת של העיר נהריה תיסלל עד לפארק אכזיב (קלאב מד המיתולוגי) ולמעשה תעבור בסמוך לשכונה עצמה, כאשר השטח שבין הקו הראשון של הבתים לחוף הים (כ-150 מטר) הוכרז כגן לאומי ויישאר כפי שהוא.
ירון שורק, מנכ”ל אלקטרה מגורים, ציין כי “ניגשנו לפרויקט אכזיב עם צמח המרמן מתוך אמונה גדולה במקום הנדיר הזה, אשר בזכות מפרצי הים הכחולים, נקרות הסלע, הצמחים המיוחדים הפך לשמורת טבע מוכרת בכל העולם. לראשונה בישראל מוקמת שכונה על רצועת חוף בתלותית הנושקת לים התיכון. השכונה תיבנה על קו החוף של אכזיב בסטנדרט גבוה וברמת מחירם נגישים ביחס לייחוד שלהן. זה הפרויקט הראשון אותו מקימה אלקטרה מגורים מחוץ לאזור המרכז, אך אינו האחרון. בכוונת אלקטרה להעמיק את פעילותה בתחום המגורים בשנים הקרובות בכל חלקי הארץ”.
מנכ”ל צמח המרמן חיים פייגלין הוסיף כי “אנחנו משיקים יחד עם אלקטרה מגורים את הפרויקט הצפוני האטרקטיבי ביותר בישראל כיום, ובצמוד לאחת מרצועות החוף המדהימות ביותר. העיר נהריה צפויה לגדול בשנים האחרונות בכ-4,000 יח”ד, כאשר הפרויקט באכזיב יהיה המרכזי ביותר בתוכניות. מדובר באחד הפרויקטים המיוחדים שייבנו בשנים הקרובות בישראל, ובוודאי בצפון הארץ”.
האדריכל שנבחר לפרויקט הוא רני זיס, אדריכל ומתכנן ערים עם ניסיון של יותר מ-20 שנה בתכנון בתי מלון ופרויקטי דיור יוקרתיים. זיס היה אחראי בין היתר על חידושו של מלון הפלאזה הידוע בניו יורק ומלון קוונטין בברלין.


פי.סי.חץ