מתקני ייצור חשמל ביתיים ייהנו מארנונה מופחתת

מתקני ייצור חשמל ביתיים ייהנו מארנונה מופחתת

ימים אחדים לאחר ששר הפנים סילבן שלום חתם על פניה לוועדת הכספים לאישור תקנות להפחתת תעריפי ארנונה למערכות לייצור חשמל על ידי אנרגיה סולארית, ושר האוצר משה כחלון הודיע על הסכמתו לתקנות - אישרה ועדת הכספים של הכנסת פה אחד את התקנות החשובות.
הכוונה היא למערכות פוטו-וולטאיות לייצור חשמל המותקנות על קרקע או על גגות בתים ומוסדות. התעריפים ינועו בין 0.06 שקל ל-2.4 שקל למ”ר. במקביל לאישור התקנות בוועדה הודיע יו”ר ועדת הכספים, ח”כ משה גפני, כי בכוונתו לתקן בהקדם את החקיקה בנושא תוך הסכמה ושיתוף פעולה עם שרי האוצר והפנים, כך שצרכנים פרטיים יהיו פטורים מארנונה על מערכות כאמור, שיותקנו על גגות בגודל של עד 200 מ”ר. 
גפני: “קידום החיסכון ואיכות הסביבה הינו יעד חשוב ביותר ואפעל בכיוון הזה בכל הכלים העומדים לרשותי. ההיגיון אומר שאין לגבות כסף, או לכל היותר לגבות תעריפים מזעריים, על ייצור חשמל אלטרנטיבי”. עוד חזר על דרישתו מדיונים קודמים בוועדת הכספים, כי “יש להקל ככל שניתן על מי שמתקינים התקנים סולאריים לייצור חשמל בין בפטור מארנונה, ובין בהקלות משמעותיות אחרות כגון בהפחתת מיסים ובהסרת ביורוקרטיה”.
התקנות להפחתת תעריפי הארנונה שיובאו לאישור בהקדם כאמור, הינן צעד משלים להארכת תוקפן של תקנות המקנות פחת בשיעור 25% על המערכות הסולאריות שאושרו זה מכבר בוועדה ומאפשרות ניכוי במס בעד הירידה בשוויין של המערכות עם הזמן.


פי.סי.חץ