מערכת סולארית הותקנה על גג “קסטיאל” בקריית גת

מערכת סולארית הותקנה על גג “קסטיאל” בקריית גת

בית העיצוב קסטיאל, מסיים בימים אלו פרויקט ענק לחיפוי גג מפעלי החברה בקריית גת  בלוחות סולארים בשיטת מונה נטו, על מנת להפיק חשמל עצמאי וידידותי לסביבה. על גגו של המבנה המתפרש על פני כ-3,500 מ”ר, הותקנה מערכת בגודל 282 קילוואט ובעלות של כ-1.5 מ’ ש’’ח.
אלון תמרי, מנכ”ל שותף בחברת סולארפאוור שבנתה את המערכת הסולארית: “זמן הקמת המערכת ערך כחודש והצפי הוא לתפוקת חשמל משוערת של כ-453 מגה-וואט לשנה, שמהווה חסכון שנתי של כרבע מיליון ש’’ח. זוהי מערכת שתחזיר את ההשקעה תוך כ- 7 שנים ואת ההון העצמי בשנים בודדות. המערכות הסולאריות על גגות מבני תעשיה כבר אינן רק ‘פרויקט ירוק’ אלא השקעה פיננסית כדאית”. 
במפעל קסטיאל, ממוקמות נגריה, מסגריה ומרפדיה בהן מעוצבים ומיוצרים כל פריטי הריהוט של בית העיצוב קסטיאל ושל המותג החדש “קסטיאל as is“. אפריים קסטיאל, מנכ”ל החברה מסביר: “התקנת המערכת הירוקה משלימה את תפיסת הנקיון ואיכות החיים והסביבה עליה בנויה קסטיאל. אנחנו רואים בפרויקט לא רק סמל לערכים אליהם שואפת החברה, אלא גם צעד כלכלי שנועד לשפר את הרווחיות של החברה”.
תמרי מסולארפאוור מוסיף כי “השקעה במונה נטו היא השקעה כלכלית לכל חברה בעלת הוצאות חשמל גבוהות, וגג מעל ל-2000 מ”ר. הירידה בעלויות הלוחות הפחיתה באופן דרסטי את התלות ברגולטור ומגמת עליית מחירי האנרגיה מבטיחה כי ההשקעה הולכת להיות רווחית לאורך זמן רב”.


פי.סי.חץ