ישראל וקליפורניה השיקו את שותפות המים Green-Tech

ישראל וקליפורניה השיקו את שותפות המים Green-Tech

כ-100 משקיעים, חברות סטארט אפ וארגונים בתחום המים מישראל וקליפורניה, השיקו לאחרונה את Green-Tech - מיזם חדש שמטרתו שיתוף פעולה הדדי לצורך פיתוחים טכנולוגיים שיענו על האתגרים והצרכים סביב משבר המים בקליפורניה.
בין המשקיעים הישראלים במיזם ניתן למנות את קרן טרה ונצ’ר פרטנרס, קרן ההשקעות קפיטל נייצ’ר, קרן ICV והחממה הטכנולוגית כינרות. מהצד האמריקאי ניתן למנות את גוגל ואת מכון מילקן.
שותפות Green-Tech תחזק את המנהיגות החשיבתית והעסקית, ההשקעות בפועל, היזמות הטכנולוגית והקשרים המסחריים בין קהילות הטכנולוגיה הירוקה של קליפורניה וישראל. ועדת ההיגוי המייסדת של השותפות כוללת משקיעי הון סיכון, יזמים, חברות סטארט אפ ותאגידים.
משבר המים בקליפורניה כבר סווג כ”מצב חירום”. מנגד, ישראל מדורגת כמובילה עולמית בחדשנות ובמדיניות בתחום המים - ראשונה בעולם בהשבת מים ובמיחזור 86 אחוזים ממי הביוב לצורכי השקיה. קליפורניה, לעומת זאת משיבה אחוז אחד בלבד של המים.
הרולד וינר שותף בקרן טרה ונצ’ר פרטנרס, השותפה למיזם: “ישראל וקליפורניה הן חממות לסטארט-אפים בתחום הקלינטק, כך שיצירת שותפות Green-Tech היתה טבעית. שיתוף הפעולה יאפשר לקהילות העסקיות משני האזורים לפעול לפיתוח משותף של טכנולוגיות שייתנו מענה להתמודדות עם הבצורת שפוקדת את קליפורניה. בנוסף, שת”פ זה יחזק את הקשרים העסקיים, ההשקעות, היזמות, הטכנולוגיה והקשרים המסחריים בין קהילות הטכנולוגיה הירוקה של קליפורניה וישראל, תוך יצירת משרות חדשות ומתן דוגמא בתחום חשוב זה למדינות נוספות בעולם”.
אשלי טלברט, מייסדת שותפה ומנכ”לית במיזם Green-Tech: “הגיע הזמן שישראל וקליפורניה, המדינות המובילות בעולם בתחום היזמות והגרינטק יתאגדו בכדי לעשות את מה שהן עושות הכי טוב - חדשנות ומובילות תוך מתן דוגמא לשאר מדינות ברחבי העולם”. 


פי.סי.חץ