מנהלת תחנת הכח גזר קיבלה הסמכה לתקן בנייה ירוקה

מנהלת תחנת הכח גזר קיבלה הסמכה לתקן בנייה ירוקה

מבנה המנהלה החדש של חברת החשמל בתחנת הכוח גזר הוא בניין המשרדים הראשון בארץ, שקיבל הסמכה לתקן החדש של בנייה ירוקה, הכולל ומשתווה לדרישות התקינה הבינלאומית לבנייה ירוקה.
המבנה החדש קיבל לאחרונה את התקן הישראלי 5281 - תקן בנייה ירוקה לרמה של כוכב אחד. התקן החדש הינו בתוקף מזה שלוש שנים, ועד כה הוסמכו 14 מבנים, כאשר המבנה בגזר הוא כאמור מבנה המשרדים הראשון והיחיד עד כה שקיבל את ההסמכה בישראל (היתר הינם מבני מגורים ומוסדות חינוך).
במבנה שולבו כל עקרונות הבנייה הירוקה: תכנון אקלימי חכם אשר מאפשר ניצול פסיבי של אנרגיה סולארית ומקסום התאורה הטבעית, בידוד תרמי משופר של כל מעטפת המבנה - קירות, זיגוג, אטריום וגג המבנה במטרה לחסוך אנרגיה באקלום המבנה. תכנון חכם של מערכת התאורה, שימוש בגופי תאורה ונורות חסכוניים באנרגיה, שליטה על ידי חיישני נוכחות ועריכת אופטימיזציה ממוחשבת של התאורה המלאכותית על מנת למקסם את החיסכון באנרגיה. תכנון מערכות אקלום חסכוניות באנרגיה. יישום חומרי בנייה וגמר בעלי תו ירוק. יישום קבועות סניטריות חסכוניות במים.
כמו כן, כל תהליך ביצוע הפרויקט היה תוך צמצום הפגיעה האקולוגית הסביבתית כולל מחזור של כל פסולת הבנייה.
מדובר באבן דרך ראשונה בחברת החשמל במטרה לבנות בעתיד את כלל מבניה בהתאם לתקן החדש. בנייה ירוקה, הינה חלק ממדיניות האחריות התאגידית והקיימות של חברת החשמל, והיא משתלבת עם מגוון רחב של פעילותה בתחום הסביבתי.
המבנה בתחנת הכוח גזר תוכנן על ידי משרד “לוטן אדריכלים” ומשרד “יפתח הררי אדריכלים” ליווה את הטמעת עקרונות הבנייה הירוקה וההסמכה.
עופר בלוך, מנכ”ל חברת החשמל: “אני שמח ומברך על ההזדמנות להיות הסנונית ראשונה. בנייה ירוקה הינה חלק ממדיניות האחריות התאגידית והקיימות של חברת החשמל, והיא משתלבת עם מגוון רחב של פעילותה בתחום הסביבתי”.


פי.סי.חץ