הממשלה אישרה המתווה להפחתה במחירי המים

הממשלה אישרה המתווה להפחתה במחירי המים

הממשלה אישרה את הצעתם של שר הפנים אריה דרעי ושר האוצר משה כחלון להפחית את המע״מ על תעריפי המים הנמוכים לשכבות החלשות. ראוי לציין כי ההוזלה של 17% היא רק על הצריכה הבסיסית והראשונית של המים (3.5 קוב לנפש), שמעליה המחירים יהיו גבוהים יותר.
לשם כך, הניחה הממשלה על שולחן הכנסת תיקון חקיקה שיעביר כ-250 מיליון שקל, שנגבו עד כה על ידי הממשלה בגין הפקת מים, לטובת משק המים. רשות המים קיבלה לא מכבר החלטה כי כסף זה יופנה להפחתת תעריף הצריכה הבסיסי בגובה המע”מ. עם אישור החוק בכנסת, יופחתו תעריפי הצריכה הבסיסית לכל משקי הבית. בכך יושלם המהלך להפחתת עלויות המע”מ על מוצרי יסוד בישראל.
במקביל, אישרה הממשלה את המתווה להפחתה במחיר המים לחקלאות. על פי המתווה, עליו סוכם יחד עם משרד החקלאות, נקבע כי מעבר להפחתה של התעריף הביתי לשנת 2016, תהיה גם הפחתה של עד 20 אגורות בתעריפי המים השפירים לחקלאות.
שר החקלאות אורי אריאל: “אחרי שכולם הבינו שמחירי המים לא סבירים עבור המשק החקלאי, אני שמח שהגענו לסיכומים בממשלה על הפחתת המחיר למים. זה מתווה שנכון חברתית ונכון כלכלית. רק כך נוכל להוריד את יוקר המחיה של מחירי המזון ולקדם את החקלאות הישראלית”.
 


פי.סי.חץ