אורמת טכנולוגיות רוכשת תחנת כוח גיאותרמית באיים הקריביים

אורמת טכנולוגיות רוכשת תחנת כוח גיאותרמית באיים הקריביים

 
אורמת טכנולוגיות חתמה על מזכר הבנות מחייב לרכישת תחנת כוח גיאותרמית באי גוואדלופה שבקריביים. החברה תרכוש בשלבים 85% מ-GB  (Geothermie Bouillante) לפי שווי חברה  של כ-52 מיליון אירו (כ-56 מיליון דולר).
עם סגירת ההסכם, תחזיק אורמת ב-80% מ-GB, ואחזקתה צפויה לעלות ל-85% בתוך שנתיים דרך השקעות הון אשר סוכמו מראש. בחברה מציינים כי הרכישה צפויה לתרום לרווח למניה באופן מיידי.
GB מחזיקה ומפעילה תחנת כוח גיאותרמית בעלת הספק של 14.75 מגה-וואט וכן שני רישיונות אקספלורציה בעלי פוטנציאל של עד 30 מגה-וואט אשר ממוקמים באי גוואדלופה, טריטוריה צרפתית בקריביים. ל-GB שני חוזי חשמל עם חברת החשמל הצרפתית. חוזה חדש ל-15 שנים עם תעריפי חשמל גבוהים יותר צפוי להיכנס לתוקף באחד בינואר 2016 ויחליף את החוזים הקיימים.
יצחק אנג’ל, מנכ”ל החברה: “רכישת זו מהווה אבן דרך נוספת במסגרת יישום התןכנית האסטרטגית שלנו להרחבת הנוכוחות הגלובאלית והגדלת הפורטפוליו שלנו דרך פעולות מיזוג ורכישה. העסקה מהווה התאמה אסטרטגית שכן היא תאפשר לנו למנף את הטכנולוגיה, את יכולות ההנדסה, הרכש וההקמה וכן את המומחיות הגיאותרמית של החברה בכדי להוסיף ערך לנכסים שאנו רוכשים וכן לבעלי המניות שלנו. בכוונתנו להמשיך בחיפוש אקטיבי אחר הזדמנויות רכישה נוספות ברחבי העולם”.


פי.סי.חץ