אורמת טכנולוגיות תקים ותפעיל פרויקט אחסון אנרגיה בטקסס

אורמת טכנולוגיות תקים ותפעיל פרויקט אחסון אנרגיה בטקסס

אורמת טכנולוגיות חתמה על הסכם עם חברה בת של קבוצת Alevo, ספקית מובילה המתמחה במערכות לאגירת אנרגיה, להקמה, אחזקה ותפעול משותף של פרויקט אגירת אנרגיה Rabbit Hill, בעיר ג’ורג’טאון, טקסס.
במסגרת ההסכם נקבע כי אורמת תחזיק ותממן את עלות רוב הפרויקט וכן, תספק שירותי תכנון הנדסי, הקמה וציוד משלים לפרויקט. Alevo תספק את מערכת הסוללת החדשנית שלה וציוד להמרת אנרגיה ותפעל כמנהלת של חברת הפרויקט, כולל שירותי תחזוקה ותפעול לאורך תקופת ההפעלה של הפרויקט.
הפרויקט, בהיקף של 10 מגה-ואט, יורכב משלוש מערכות GridBanks ויספק שירותי תמיכה ביציבות תדר הרשת FRRS לניהול יציב של רשת החשמל. 
הפרויקט יספק את החשמל כמשתתף בשוק החופשי עבור Electric Reliability Council of Texas, גוף עצמאי שמנהל את רשת החשמל ללקוחותיו בטקסס. הפרויקט מהווה ציון דרך חשוב בהתפתחות שוק החשמל בטקסס, אשר כולל כושר ייצור מותקן מתחנות רוח יותר מכל מדינה אחרת בארה”ב, ובעל קצב גידול משמעותי של כושר ייצור מתחנות כוח סולארית. שילוב מערכות אנרגיה מתחדשת אלו, אשר אינן מייצרות חשמל באופן רציף, מצריך מערכות אגירת אנרגיה גמישות ומדויקות אשר ייצבו את הרשת במהירות וביעילות.
הפרויקט מהווה ציון דרך חשוב בהתפתחות שוק החשמל בטקסס, אשר כולל כושר ייצור מותקן מתחנות רוח יותר מכל מדינה אחרת בארה”ב, ובעל קצב גידול משמעותי של כושר ייצור מתחנות כוח סולארית. שילוב מערכות אנרגיה מתחדשת אלו, אשר אינן מייצרות חשמל באופן רציף, מצריך מערכות אגירת אנרגיה גמישות ומדויקות אשר ייצבו את הרשת במהירות וביעילות.
יצחק אנג’ל, מנכ”ל אורמת: “כניסתנו לשוק אגירת האנרגיה מהווה מרכיב מפתח בתוכניות ארוכות הטווח שלנו אשר יסייעו לנו לגוון את הכנסותינו ולהפוך מחברה גיאותרמית לחברה מובילה בשוק האנרגיה המתחדשת. אנו רואים בשוק אגירת החשמל מנוע צמיחה משמעותי עבור אורמת ועבור תעשיית האנרגיה המתחדשת ואנו ממשיכים לעבוד על יוזמות דומות לטובת יצירת ערך לבעלי המניות שלנו”. 
 


פי.סי.חץ