אנלייט ומגדל הקימו מיזם משותף בלמעלה מ-400 מיליון שקל

אנלייט ומגדל הקימו מיזם משותף בלמעלה מ-400 מיליון שקל

 
 
אנלייט אנרגיה מתחדשת מקבוצת יורוקום הודיעה על הקמת מיזם משותף עם קבוצת מגדל, להשקעות בתחום האנרגיה המתחדשת בשוק הבינלאומי, בהיקף של למעלה מ- 400 מיליון שקל. 
השותפות הקרויה “מובילים אנרגיות מתחדשות” מוחזקת בבעלות משותפת של אנלייט (51%) ומגדל (49%), ועוסקת בהשקעה בפרויקטים בתחום אנרגיות מתחדשות מחוץ לישראל. סך ההשקעה המשותפת עומד על 100 מיליון אירו (כ- 420 מיליון שקל), כאשר אנלייט האחראית לאיתור פרויקטים מתאימים להשקעה, ניהול המו”מ להשקעה, חתימת הסכמי המימון, ההקמה והתפעול, מימוש פרויקטים ועוד- תשקיע במצטבר לאורך תקופת ההשקעות 51 מיליון אירו ומגדל תשקיע 49 מיליון אירו.
ההשקעה הראשונה עליה הודיעה השותפות החדשה היא רכישת פרויקט אנרגית הרוח באירלנד בהספק של 13.6 מגה- וואט שמצוי בשליטה מלאה של אנלייט. סכום הרכישה מוערך בכ- 5 מיליון אירו כאשר 49% מהסכום יוזרם על ידי מגדל לשותפות המיזם לצורך ביצוע התשלום לאנלייט. השלמת הרכישה של שותפות המיזם כפופה להשלמת תהליכים פרוצדוראליים, כנדרש על פי הסכמי המיזם המשותף.
בד בבד, הודיעה אנלייט, כי שותפות המיזם מנהלת מו”מ לרכישת פרויקט רוח במרכז אירופה, בהספק של 46 עד 48 מגה-וואט, המצוי בתהליכי פיתוח מתקדמים. במסגרת העסקה, שאושרה על ידי ועדת ההשקעות של שותפות המיזם, תרכוש השותפות 90% בחברת הפרויקט, כאשר ב- 10% הנותרים ימשיך להחזיק יזם הפרויקט, גורם בעל ניסיון בייזום והקמה של חוות רוח במדינת היעד. 
 


פי.סי.חץ