דליפת אמוניה אירעה במפעל פרי אור בעתלית

דליפת אמוניה אירעה במפעל פרי אור בעתלית

 
 
דליפת אמוניה אירעה במהלך חג הפסח במפעל פרי אור בעתלית. שישה צוותים של לוחמי אש בפיקודו של רשף אבישי שפיר, כולל יחידת החומרים המסוכנים (חומ”ס), הגיעו למקום ותוך שימוש בחליפות מיגון ייעודיות ביצעו פעולות לסגירת המגוף, בכדי להביא לעצירת  הדליפה. לא היו נפגעים באירוע.
במקביל ניתנה הנחייה על הסתגרות של בסיס חיל הים הסמוך ומתרחצי קו החוף, ובנוסף על כך, תנועת כלי הרכב באזור הופסקה. לאחר שעלה בידי לוחמי האש לאטום את הדליפה התקיימה במקום הערכת מצב מחודשת בנוכחות קצין חומ”ס מחוזי רשף אבי ונונו שבה הוחלט על שחרור תנועת הרכבות וחזרה לשגרה בבסיס חיל הים. במקום האירוע נשארו צוותים מתחנה אזורית חדרה על מנת לוודא כי אין עדויות להמצאות חומר באוויר.
מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי “במפעל פרי אור בעתלית אירעה דליפה של אמוניה בכמות קטנה. כוחות כיבוי והצלה, יחד עם אנשי המשרד להגנת הסביבה, הגיעו למקום האירוע על מנת לטפל בחומר המסוכן ולעמוד על מקור הדליפה. הניטור שנערך במקום הצביע על כך שמדובר בכמות שאינה מסכנת את האוכלוסייה וננקטו אמצעי הזהירות הנדרשים על מנת לוודא שלא נשקפת סכנה לציבור.
“בתחקיר שערכו אנשי המשרד להגנת הסביבה בשטח עלה חשד כי הדליפה התרחשה בעקבות תחזוק לקוי בחלק מציוד המפעל והוחלט לזמן לשימוע את בעלי המפעל ולנקוט נגדם בכל אמצעי האכיפה הנדרשים”.
הדליפה במפעל הפירות והירקות בעתלית התרחשה כשלושה חודשים אחרי דליפת האמוניה במפעל “יפאורה” ברחובות. שישה צוותים של התחנה האזורית רחובות הגיעו אז אל מפעל “יפאורה” בעיר בעקבות הודעה על דליפת חומר מסוכן, ופעלו לנטרול הסכנה.


פי.סי.חץ